Ana sayfa Oyun Modern Warfare 3 Avatar”ın rekorunu kırdı!

Modern Warfare 3 Avatar”ın rekorunu kırdı!

0

Call Of Duty: Modern Warfare 3 yalnızca 16 Günde 1 Milyar dolar hasılata ulaştı

Tartışmasız biçimde son yıllarda oyun dünyasına damgasını vuran en büyük isim Activision Blizzard firmasının şemsiyesi altında çıkan Call of Duty serisi. Seriye eklenen her yeni oyunla kırdığı rekorlara bir yenisini daha ekleyen COD, son oyunu olan Modern Warfare 3 ile birlikte artık oyun sektörünü de aşarak, tüm eğlence sektöründe bir numaraya oturmaya başardı.
modern warfare 3

2011 yılında sinema hasılatları 2010 yılındaki 9.8 milyar dolara kıyasla 9.4 milyar dolar olarak gerçekleşerek %4 gerileme gösterirken, oyun satışları yavaşlama göstermeden artmaya devam ediyor. (1) Call of Duty camiası 30 milyonun üzerinde oyuncusuyla New York, Londra, Tokyo, Paris ve Madrid gibi şehirlerin toplam nüfusunu geride bırakmış durumda.
 

Call of Duty sevenlerin sayısı dünyanın dört bir yanında artmaya devam ettiğini belirten Activision Blizzard CEO”su Bobby Kotick, “Bir eğlence serisi olan Call of Duty popüler kültür üzerinde silinmez bir iz bıraktı. Serinin devam eden bu başarısı, kitlelerin pasif deneyimlerle karşılaştırıldığında interaktif deneyimlere verdikleri önemin arttığının bir göstergesi” diye konuştu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here