Ana sayfa İnternet Mobil Web patladı!

Mobil Web patladı!

0

çabuk olun; mobil web dünyasında size yer kalmayabilir.

Mobil Web kullanımı akıllı telefonlar ve gelişen mobil tarayıcılarla birlikte popülaritesini katlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda araştırmacıların öngördüğü gibi patlama etkisi yaratan Mobil Web kullanımı hakkında bir araştırma sonucu Opera’dan geldi.

Firmanın yaptığı açıklamaya göre Opera Mini geçtiğimiz ay 17.2 milyar kere indirilirken ekim ayında Opera mini ile internet erişimi sağlayan kullanıcıların sayısı 40 milyon’a ulaştı. Bu rakamın ağustos ayında yaklaşık olarak 32 milyon civarında olması, 2 ay içerisinde gerçekleşen büyük artışı gözler önüne seriyor.

Firma bunun yanında Ekim ayında kullanılan veri miktarını da açıkladı. Ekim 2009’da Opera Mini ile toplam 263 milyon MB veri transferi gerçekleşirken, bu rakam Ekim 2008 ile karşılaştırıldığında %233’lük bir artış görünüyor.

Mobil Web’in büyük bir ivmeyle yükselişte olduğu aşikâr. Bunun yanında uzmanlar, bu rakamların ilerleyen zamanlarda daha da artacağını belirtiyor. Anlaşılan tek ihtiyaç daha kolay ve rahat kullanıma sahip bir mobil tarayıcı.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here