Ana sayfa Mobil Mobil oyun dünyası değişiyor!

Mobil oyun dünyası değişiyor!

0

Eskiden el konsollarının domine ettiği mobil oyun dünyasının iki yeni oyuncusu, mobil oyuncuları tarafından liderlik koltuğunu devraldı!
 

Mobil halde oyun oynama kavramının tarihçesi, bundan onlarca yıl öncesine, Gameboy’lara (ve hatta daha önceki örneklerine) dayanıyor. Günümüz dünyasının el konsolu anlayışını ise Sony PSP ve Nintendo DS/3DS deyim yerindeyse domine etmiş, bu pazarda büyük başarılar elde ederek birbirleri arasında kıyasıya rekabete girmişti. Ne var ki işler artık değişti. Mobil oyun dünyası artık iki yeni oyuncuya, dahası, iki yeni işletim sistemine sahip. Bunlar iOS ve Android.
 
Mobil
Mobil platform analiz firması Flurry, yaptığı son çalışmaya göre iOS ve Android işletim sistemi yüklü akıllı telefon ve tabletler, mobil oyun konusunda Sony PSP ve Nintendo DS/3DS’ten daha fazla oyun satışı yapmaya başladığını açıkladı. 2011’in son ayına girdiğimizde akıllı telefon ve tablet bilgisayarların, mobil oyunların %58’ine sahip olmasını, kar oranıyla da 1.9 milyar dolarlık bir gelir elde edeceklerini beklediklerini açıkladı. Sony ve Nintendo tarafında ise beklenen kar miktarı 1.4 milyar dolar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here