Ana sayfa Haber Mobil internet kullanımı gün geçtikçe artıyor!

Mobil internet kullanımı gün geçtikçe artıyor!

0

Mobil cihaz yelpazesinin genişlemesiyle mobil internet kullanımı da her geçen gün artmakta. Mobilike & Wonk firmasının yaptığı araştırma sonuçlarına göre, 2011 yılından bugüne kadar Türkiye’deki mobil internet kullanıcısının  1 milyon 862 binden 26 milyon 444 bin seviyesine ulaştı. Trafik hacmi ise, 2014 yılından itibaren 52 milyon 359 bin seviyelerinde.

Araştırmaya göre, gençlerin akıllı telefon kullanımının daha fazla olduğu görülürken, erkeklerin kadınlara nazaran daha fazla akıllı telefon ve tablet cihaz kullandığı ortaya çıktı. Türkiye’de mobil kullanıcıların %88i gün içerisinde yaygın olarak mobil internet kullanıyor. Mobilde harcanan günlük zaman ortalaması ise, 2 saat 42 dakika olarak görülüyor.

 

 

 

Hurriyetemlak.com‘daki veriler incelendiğinde mobil uygulamaların indirilme rakamları da artış gösteriyor. Uygulamayı iPad‘lere indirenlerin sayısının 2014 yılının son aylarında %95’lik bir artış gösteriyor. Kullanıcılar, mobil platformlardan sağladığı mobil internet ile mobil uygulamaların indirilme oranlarının oldukça yüksek olması dikkat çekici bir detay.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here