Ana sayfa Mobil Mobil iletişiminiz güvenli ellerde

Mobil iletişiminiz güvenli ellerde

0

A Technology, Gold Lock Türkiye Distribütörü oldu

A Technology, gsm ve sms şifreleme konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden Gold Lock ürünlerinin Türkiye distribütörü oldu. Gold Lock”un gsm telefonları için geliştirdiği yazılımın Türkiye genelinde dağıtımını yapacak olan A Technology bayi kanalı ile de her ilde yaygınlaşmayı hedefliyor.

Gold Lock, cep telefonlarının dinlenmesine karşı iki kat güvenlik duvarı oluşturan bir ses şifreleme yazılımı olma özelliği taşıyor. Gizlilik gerektiren cep telefonu konuşma ve yazışmalarının en hızlı, güvenli ve ekonomik yöntemle başkaları tarafindan dinlenmesini ve görüntülenmesini engelleniyor.

Artık Türkiye’de olan Gold Lock ürünleri ve hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için:
www.a-teknoloji.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Şifrelemeyi kıran hacker çıkmadı

Gold Lock güvenilir şifrelemesini test etmek adına geçtiğimiz Ekim ayında bir yarışma gerçekleştirmişti. 10 dakikalık bir cep telefonu konuşmasını kırmaya başaran ilk kişiye 100 bin dolar ödül vereleceği duyrulmuştu.

İlk yarışmada bunu başaran çıkmayınca ödül 250 bin dolara çıkarıldı. Yarışmaya katılan beş binin üzerinde hackerdan da yine bu konuşmayı decode edip çözebilen çıkmayınca, Gold Lock ürünlerinin güvenliği birinici elden tasdik edilmiş oldu.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here