Ana sayfa Mobil Mobil”de YouTube güncellendi

Mobil”de YouTube güncellendi

0

 

Bilgisayarlardan birkaç yıldır kullanabildiğimiz özellik hayli geç şekilde cep telefonlarımıza gelecek. Yani bundan sonra video izlerken duruma göre 0.25x ile 2x arasında belirli hızları seçme imkanına sahip olacağız. öte yandan dün itibariyle HDR destekli ekrana sahip pek çok akıllı telefon için HDR oynatma desteği sunulmuştu. Geçtiğimiz hafta ise logo ve tasarımlarda ufak değişikliklere gidildi.

Şirket, artan rekabete daha sert karşılık vermek istiyor. özellikle Facebook”un video konusunda getirdiği yeniliklerden çekinen Google, video platformu YouTube”un açık farkla liderliğini korumasını istiyor. Bildiğiniz büyük sosyal medya şirketleri şu sıralar video konusunda da önemli bir role sahip olmak istiyorlar. Bu bağlamda en çok söz sahibi olan YouTube”a gözlerini dikmiş durumdalar. Ayrıca şu sıralar YouTube üzerinden mp3 veya video indirmeye izin veren siteler kapatılıyor. Böylelikle hem telif hakları korunacak, hem de siteye ulaşan tıklama sayısı azalmamış olacak.

Sözü geçen yenilik, Android 5.0 Lollipop üzeri ve tüm iOS cihazlarda çalışacak. Bakalım Google tarafında daha ne yenilikler göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here