Ana sayfa İnternet Mobil cihazlarda yeni uygulama : iTeleport

Mobil cihazlarda yeni uygulama : iTeleport

0

iTeleport yazılımı nerelerde kullanılır? Masaüstü bilgisayarımızı mobil cıhazlardan yönetebilir miyiz? iTeleport sadece mobil cihazlarda mı işler görüyor haberimizin devamında görebilirsiniz. iTeleport; iPhone, iPod ve iPad‘inizden bilgisayarınızı yönetmeye yarayan bir program. Wi-Fi modeminiz üzerinden tıpkı bir fare ya da klavye gibi bilgisayarınıza erişip yönetebilmenize olanak tanıyor. Program bilgisayarınızın ekranını, iPad“in ekranına taşıyor ve iPad“i bir fare ya da klavye gibi kullanmanızı sağlıyor.

 

 

iteleportmobile.com adresinden bağlanma programını indirdikten sonra Gmail hesabınız ile giriş yapmanınız gerekiyor. Bu programın kurulumu için bilgisayarınızda yapmanız gerekenler bu kadar basit. iTeleport“u mobil cihazlar üzerinde kullanmanın yolu ise şöyle: İndirdiğimiz iTeleport uygulamasını açıp bilgisayarımızın onu tarayarak bulabilmesi için “Discovered” adlı menüye geçmemiz gerekiyor. Bu işlemi yapmanızın ardından birkaç saniye içerisinde bilgisayarınız tespit edilecektir. Sonrasında bilgisayarımızın ismini seçip bağlan tuşuna tıkladığımızda, artık bilgisayarımızın ekranı mobil cihazımızdan kontrole hazır duruma geliyor. iTeleport yalnızca Gmail hesapları üzerinden çalışabiliyor. Diğer mail sağlayıcılar ile cihazlarınızı eşleştirme olanağınız şu an için yok.

 

 

 

 

iTeleport aynı zamanda Microsoft Windows ile de çalışabiliyor. Windows için de iteleportmobile.com adresinden PC”nize uygun yazılımı indirmeniz programı rahatlıkla kullanmanız için yeterli olacaktır. Microsoft Windows kullanıcılarının adına aşina oldukları “Uzaktan Masaüstü Bağlantısı” (RPD) protokolü ile iTeleport üzerinden bağlantı gerçekleştirilebiliyor. İstediğiniz kadar bilgisayarınızdan uzak olun, bilgisayarınız hep kontrolünüz altında. Bu işlem birkaç küçük internet bağlantı ayarı ile mümkün hâle gelebiliyor. Ayrıca bilgisayarınız uyku moduna geçmiş ise mobil cihazınızdan 15-20 saniye içerisinde tekrar aktif duruma getirmeniz de mümkün.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here