Ana sayfa Donanım Mobee S

Mobee S

0

Uzun pil ömrü vaat ediyor

Mobee S, sade tasarımıyla modern bir görünüme sahip. Tamamen siyah plastikle kaplı ürünün, bu tasarımla işlevselliği ön plana çıkardığını kullandıkça görüyorsunuz. Pil ömrü konusunda, 6 saate kadar dayanabilen piliyle önemli bir artı kazanan Mobee S, skıllı batarya fonksiyonlu yeniden şarj edilebilir 6 hücreli Li-on bir bataryaya sahip. Netbook, tam şarj olduğunda otomatik olarak şarj etmeyi kesiyor. Pil dahil 1,3 kg ağırlığındaki Mobee S”in 10,1 inç”lik geniş bir renkli LCD ekranı bulunuyor. Klavye ise kullanım rahatlığı göz önüne alınarak tasarlanmış. Normal bir laptop”unkinden çok az küçültülmüş bir klavyeye sahip olan netbook”la tüm kullanıcıların klavyeye kolayca alışması mümkün.   Mobee S
Mobee S  

Mobee S”in dahili 1.3 Megapiksel kamerası ve mikrofonu bulunuyor. Yani internet üzerinden sohbetler için yeterli donanıma sahip.

Bu arada netbook ekranı üzerinde bulunan mavi kamera ışığının biraz rahatsız edici olduğunu da belirtelim, bu ışık sadece kamera kapalıyken yanmıyor. Cihaz, sınıfındaki birçok diğer bilgisayar gibi Intel Atom işlemciye sahip. Windows 7 Starter işletim sistemi kolaylıkla kullanılabiliyor ve ürünün bir diğer avantajını oluşturuyor.

Bağlantı özelliklerinin de bir netbook için oldukça yeterli seviyede olduğunu söyleyebiliriz. .Mobee S”in üzerinde 2 adet USB, 1 adet VGA, yerleşik çift hoparlör, mikrofon için ses giriş jakı, harici hoparlör ve ya kulaklık için ses çıkış jakı bulunuyor. Netbook ayrıca 4 ü 1 arada (SD, MS, MMC ve MS Pro) kart okuyucusu ve çoğu netbook”ta olmayan PCI-Express Card yuvasına da sahip. Böylelikle analog veya dijital TV kartını bu yuvaya takmak mümkün. Bellek miktarı, 2 GB ve 320 GB’lık sabit disk kapasitesi var. Dolayısıyla depolama konusunda pek sorun yaşamamanız mümkün.

Mobee S, günlük kullanım için yani e-posta kontrolü, ofis programlarının kullanımı, internette gezinmek için küçük ve kullanışlı bir cihaz. Ayrıca çok hızlı olduğunu da belirtelim

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here