Ana sayfa Mobil Mobee Nett 7” S1200

Mobee Nett 7” S1200

0

çoklu çekirdekli çok Amaçlı
 

Türkiye pazarına hızlı giriş yapan Mobee, yeni tablet bilgisayarı Nett 7″ S1200 ile raflardaki yerini almakla kalmadı, aynı zamanda test merkezimize de konuk oldu. 7 inç ekran büyüklüğüne sahip tablet bilgisayarın performansını ve kullanılabilirliğini hayli merak ediyorduk. Elimize aldığımızda ilk fark ettiğimiz, ürünün ne kadar hafif olduğu. öyle ki, 7 inç olmasına rağmen ürün rahatlıkla pantolon cebine girebiliyor. Bunda ultra ince bir tasarıma sahip olmasının da büyük etkisi var.
 
mobee nett
 
Güç tüketimi konusunda başarılı bir teknolojiye sahip olsa da, Mobee Nett S1200, kullanım esnasında birçok uygulama ile çalıştığınız vakit pilini hızlı harcayabiliyor. Şu aşamada pil tüketimi biraz daha iyi olsaymış daha iyi olabilirmiş. Android 2.3 yüklü olarak gelen ürün için en azından tabletlere özel bir Honeycomb 3.0 güncellemesi beklememiz anormal kaçmaz. Fakat şu haliyle de Android 2.3’ün çalışma hızı bizleri tatmin ediyor. 3D görüntü işleme özelliğine sahip grafik kartı barındırıyor olması ise S1200’ün bizi en çok etkileyen özelliği oldu belki de. 800×480 ekran çözünürlük, 7 inç ekranda biraz misafirliğe gelmiş yaramaz çocuk gibi duruyor. Biraz rahatsız. Biraz huzursuz. Fakat ekran kalitesi ve özellikle grafik işleme gücü bizleri fazlasıyla memnun etmeyi başardı.

 

Mobee S1200, birçok uygulama ile beraber geliyor. Hazır yüklü gelen bu uygulamalar arasında Angry Birds, Tank Recon 3D, MSN, Facebook, YouTube, Gmail ve Skype gibi popüler uygulamalar da yer alıyor. Uygulama Market bağlantısından yeni uygulamalar edinebilmek de mümkün. Cihazda HDMI çıkışı da mevcut. bu sayede 3D HDMI videoları TV’ye aktarabilirsiniz. Eminiz sırf bu özelliğinden dolayı bile Mobee Nett S1200’ü almak isteyen birçok insan çıkacaktır.
 
mobee nett s1200
 
Ayrıca Mobee AVI, RMKB, MKV, MPEG ve FLV video formatlarını destekliyor. özellikle MKV desteği, multimedya kullanıcıları için önemli bir avantaj.
http://www.mobee.com.tr

Fiyatı: 399 TL
Puan: 4 yıldız / 85 puan
Kullanım: 4
Performans: 4
Tasarım: 4

Artıları:
•3D görüntü
•Performans

Eksileri:
•Pil
•Ekran çözünürlüğü

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here