Ana sayfa İnternet MIXX Avards 2011 sahiplerini buldu

MIXX Avards 2011 sahiplerini buldu

0

Dijital pazarlama iletişimi endüstrisinin en iyilerini, sektöre ve hizmet ettikleri markalara kattıkları artı değeri tescilleyen Mixx Awards 2011 ödülleri 22 Şubat gecesi düzenlenen törenle sahiplerini buldu

IAB Amerika”nın lisansıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Mixx Awards (Marketing Intelligence and Excellence), sektörün alışılagelmiş yarışmalarının aksine dijital reklam kampanyalarını, performanslarıyla birlikte değerlendiren ve bu yönüyle de benzerlerinden ayrışan bir yarışma. Marka destinasyon siteleri, rich media display reklamları, mobil aplikasyonlar, Oyunlar, interaktif videolar, online reklam filmleri, markalı içerik, viral, ev-dışı dijital, tablet uygulamaları, lokasyon-temelli reklam, sosyal medya applikasyonları, deneysel ve yenilikçi, marka farkındalığı ve konumlandırma, doğrudan pazarlama, ürün lansmanı, çapraz mecra entegrasyonu, dijital entegrasyon, mobil medya kampanyalar, oyunlar sosyal Pazarlama, B2B, kar amacı gütmeyen/kamu hizmetleri, arama motoru olmak üzere 23 farklı kategoride altın, gümüş ve bronz Mixx ile ödüllendirildi.

 
Ajansla reklamverenin birlikte katıldığı, birlikte ödül aldığı Mixx Awards”da stratejiden yaratıcı çalışma ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm iletişim katmanları ele alındı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kazanan çalışmalar, yarışmanın Avrupa ayağı olan Mixx Europe”a katılmaya hak kazandı. IAB Türkiye”nin ev sahipliğinde gerçekleşen ödül törenine 338 kişi katılırken gecenin sunuculuğunu Serdar Kuzuloğlu üstlendi. Törende IAB Türkiye adına konuşma yapan IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura; Türkiye”de gelişmekte olan “dijital pazarlama iletişimi”nin önemine dikkat çekti. IAB”nin dünya genelinde en hızlı gelişen mecrayı temsil ettiğini vurgulayan Pura, genç işi denen sektörün sağlıklı büyümesi için tecrübe ve gençliği bütünleştirmek istediğini belirtti. Pura, 2015 yılı için reklam yatırımlarının büyüklüğünün 5 milyar dolar olmasını, dijital pazarlama iletişiminin bunun içinde yaklaşık 750 milyon dolarlık bir hacme ulaşmasını beklediklerini dile getirdi. IAB ABD Başkanı Randal Rothenberg de törene video ile katılarak; Türkiye”nin ekonomik açıdan dünyada 2011″in yıldızı olduğunu ve dijitalin gelecekte en büyük mecra olacağını söyledi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here