Ana sayfa Haber Minimalist telefon Light Phone”a yeni özellikler geliyor

Minimalist telefon Light Phone”a yeni özellikler geliyor

0

Light Phone geçen yıl ilginç bir sloganla çıkmıştı: Telefonun damıtık özütünün orijinalitesini bozmamak için internet, mesajlaşma, eposta ve fotoğraf çekimi gibi modern akıllı telefonların dikkat dağıtan, telefonla ilgisi olmayan harici özelliklerinden kurtulun. İlk çıktığında arama yapabilen telefonun bir de 9 numara kaydetme özelliğinden başka bir özelliği yoktu. 

Akıllı telefonların beraberinde getirdikleri kafa bulandıran bir taıkm faktörlerden uzak tutarken, dünya ile iletişiminizi de kesmemenizi sağlayacak, ilginç bir yaklaşımdı ama, özellikleri kısıtlıydı oldukça. 

Light Phone 2 modelinde ise benzer indirgemeci yaklaşım sürdürülmekle birlikte, normal bir telefon gibi kullanılmasını sağlamak için ekstra bir kaç özellik daha eklenmiş. 

Orijinal modelde olduğu gibi mat bir tasarım taşıyan Light Phone 2’da 20 haneli rakam tablası yerine, E-Ink dokunmatik ekran bulunuyor. Aynı zamanda 4G bağlantıyı destekleyen yeni modelle metin tabanlı mesaj gönderimi gibi bazı ekstra özellikler de bulunuyor. Light aynı zamanda temel harita, müzik ya da Uber gibi araç çağırma firmalarının uygulamalarını da yeni modele getirmek için bazı çalışmalar yapyor. 

Sadece telefon aramaları yapan orijinal Light Phone’un aksine yeni model, daha çok tek başına iş gören bir cihaz olarak tasarlanmış. Her ne kadar her gün kullanılacak cinste bir telefon olmasa da, kavram itibariyle örneğin dış dünya ile fazlaca bağlantı kurmak istemediğiniz zamanlarda (tatilde ya da sahildeyken) cazip bir seçenek olabilir. 

Light Phone 2 şu an itibariyle erken tasarım aşamasında zira firma halen telefonun özellikleri, donanımı ve tasarımı ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu nedenle 2019 yılı Nisan ayına kadar çıkması beklenmiyor. 

Light Phone aynı zamanda toplu fonlandırma yöntemiyle satılıdığı için sipariş vermeden önce zamanında teslimat yapılmaması gibi faktörleri de göz önünde bulundarmak gerek. 

Planlanan etiket fiyatı 400$ olan Light Phone 2, indiegogo’da şu an için 225$’a sipariş verilebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here