Ana sayfa Haber Milli maçlar bundan sonra NTV”de

Milli maçlar bundan sonra NTV”de

0

NTV 28 milyon 150 bin dolara milli maç yayın haklarını satın aldı

NTV Spor, 28 milyon 150 bin dolar karşılığında A Milli Futbol Takımımızın 2012 ve 2014 elemelerinin yayın haklarını aldı.

2012 Avrupa Şampiyonası eleme grubu ve 2014 Dünya Kupası eleme grubunda, Türkiye’de oynayacağı maçların yurt içi ve yurtdışı televizyon yayın hakları ihalesini 28 milyon 150 bin dolara NTV kazandı.

Futbol Federasyonu’nun İstinye’deki merkez binasında yapılan “2012 UEFA Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu” ve “2014 FIFA Dünya Kupası Eleme Grubu”nda Türkiye’de oynayacağı maçların TV yayın haklarının devri ihalesine ATV ve NTV katıldı. 12 milyon dolar + KDV muhammen bedel belirlenen milli maçların yayın ihalesinde ATV iki kez mola istedi.

Son mola öncesi NTV, 27 milyon 600 bin dolar teklif verirken, moladan sonra da bu rakamı artıran NTV, 28 milyon 150 bin dolar ile ihaleyi aldı ve KDV ile beraber toplam 33 milyon 217 bin dolara iç ve dış sahadaki milli maçları yayınlama hakkı kazandı.

İhale çok önemli yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bundan böyle, ekran grafiklerinde A Milli Takım ana sponsorlarının logo ve filmleri kullanılacak. Böylece ana sponsorların münhasırlıkları korunmuş olacak. Ayrıca maç yayını sırasında, sanal ve bant reklam uygulamaları yer almayacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here