Ana sayfa Haber Microsoft Yüz İfadelerinizi Emojilere Çevirebilecek Uygulama Yaptı

Microsoft Yüz İfadelerinizi Emojilere Çevirebilecek Uygulama Yaptı

0

Yakın bir zaman önce emoji dil bilgisi gibi çılgın projelerle karşılaştık. Microsoft ise bunu çok farklı bir noktaya taşımayı başardı. Normal şartlarda emojiler, bizlerin günlük hayat içerisindeki duygularını yansıtan küçük görüntülerdi.

Bunlar her ne kadar, o an yüz ifadeniz olmasa bile içinizden geldiği için paylaştığınız araçlardı. Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu, yüz ifadesini tahmin eden uygulama ile birlikte; artık yalnızca yüz ifadenizi kullanarak emoji oluşturabilirsiniz. Hatta bunlarla birlikte bir gif de oluşturma imkanınız bulunuyor.

Yüz İfadelerini Belirten Emoji Uygulaması Paylaşılabiliyor Mu ?

Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu bu uygulama ile ilgili en güzel haberlerden bir tanesi de, ücretsiz olması. Yüz ifadenizi taklit etmek isteyen bu uygulama; web kamerası ile birlikte, sizlerin duygusal yüzlerinizi gösterir. O an için gülen bir yüze sahipseniz, gülen surat emojisi ile karşılaşırsınız.

 

 

Hatta nötr durumlarda bile, windows uygulaması bunu algılar ve sizleri nötr emoji ile ifade eder. Dilerseniz twitter gibi çeşitli sosyal medya araçları üzerinden, yüz ifadelerinizi de paylaşabilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanmak isteyen herkes, Microsoft Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir. İlerleyen dönemlerde emoji ile ilgili gelişmelerin çok daha hızlanarak devam edeceği tahmin ediliyor.

Peki siz kenidinizi, tamamen emojilerle ifade etmeye hazır mısınız ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here