Ana sayfa Haber Microsoft yeni Windows 10 preview sürümünü yayınladı

Microsoft yeni Windows 10 preview sürümünü yayınladı

0

Microsoft, dokuz farklı sorunun bulunduğu, aynı zamanda Windows Mixed Reality’nin çalışmadığı Windows 10 beta versiyonunun PC’ler için yeni sürümünü yayınladı. 

Bildiğimiz gibi Windows 10 güncellemelerinde öncekilerden farklı olarak sadece sorunlara çözüm getirilmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni özellikler de eklenebiliyor. Microsoft bugüne kadar dört önemli güncelleme yayınlamıştı: November Update, Anniversary Update, Creators Update ve Fall Creators Update. 

Bu sürümdeki tek önemli değişiklik, sorunlu Windows Mixed Reality’e yönelik. Oldukça düşük kare hızında (8-10 fps) çalışan özellik, çalışsa bile fiziksel rahatsızlığa neden olabiliyor. Eğer Windows Mixed Reality’i kullanıyorsanız, Insider Preview yapım güncellemelerini bir süre için durdurmanız gerekiyor (Ayarlar>Güncelleme & Güvenlik>Windows Insider Program>Insider Preview yapımını durdur>Durdur).

Masaüstü bilgisayarlar için yayınlanan yeni sürümde aşağıdaki genel sorunlar giderilerek, bazı geliştirmeler eklendi:

* Ekran görüntüsü aldıktan sonra ya da oyun oynadıktan sonra bildirim mesajını açtığınızda ekran görüntüsü ya da oyun klibinin yerine Xbox uygulamasının ana ekranının açılması sornu giderildi.

* EFI ve Recovery bölümlerinin, Defragment ve Optimize Drives (Disk biçimlendirme ve Sürücülerin Optimizasyonu) bölümünde beklenmedik şekilde listelenmesi sorunu giderildi. 

* Herhangi bir sekmenin Microsoft Edge penceresi dışına taşınması, ekranın üst bölümüne doğru çekilmesi sonrasında bırakılması durumunda ekranın kalıcı biçimde kararması sorunu giderildi. 

* Windows 10 S’te Dosya Yöneticisi’nden Microsoft Store’a ait olmayan uygulamaların çalıştırılması esnasında uyarı bildiriminin Dosya Yöneticisi penceresinin arkasında sıkışıp kalması sorunu giderildi.

* Dosya Yöneticisi gezinme panelinde beliren ekstra alanla ilgili sorun giderildi.

* Odak noktası olarak Action Center çerçevesi seçildiğinde, Esc tuşuna basıldığında Action Center penceresinin kapanmaması sorunu giderildi.

* Aktif canlı kareler Başlangıç’a sabitlendiğinde ShellExperienceHost’un periyodik olarak cihazı uyku modundan çıkarması sorunu giderildi.

* Ayarlar>Sistem>Odak Asistanı>öncelik listenizi düzenleyin’e gidildiğinde Ayarlar uygulamasının çökmesiyle sonuçlanan sorun giderildi.

Bu güncellemeyle birlikte Windows 10 yapım numarası 17112’ye yükselmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here