Ana sayfa Haber Microsoft yeni Surfacebook”u Lumia 950″yi Surface Pro 4″ü ve yeni bilekliğini tanıttı

Microsoft yeni Surfacebook”u Lumia 950″yi Surface Pro 4″ü ve yeni bilekliğini tanıttı

0

Microsoft, uzun zamandır tanıtılması beklenen Surace Pro 4 modelini nihayet dün tanıttı. Surface Pro 4 tabletiyle birlikte Lumia 950 ve Lumia 950 XL modelleri, yeni Surface Book dizüstüsü ve yeni bilekliği de bu lansman çerçevesinde tanıtıldı. İlklerden göze çarpan, ilginç katlanabilir tasarımlı Surface Book dizüstü modeli oldu.  ürün rakibi olarak MacBook Pro’yu hedef alan bu dizüstü modeli, Microsoft’a göre yüzde 50 daha verimli ve hızlı bir şekilde çalışacak. Surface Book’u daha ayrı kılan detay ise, tablet kullanımına yönelik modlara da bürünebilmesi.

Surface Book‘a benzer tasarıma sahip olan, bir de Surface Pro 4 modeli tanıtıldı. Tasarım ve özellik itibariyle tam da beklentilerin çerçevesinde. Hibrit kullanımlı, hem tablet hem de, dizüstü olarak kullanılacak. Yeni Surface Pro 4 modeli 12.3″ boyuta sahip ve 5 milyon piksellik bir ekran çözünürlüğü sağlayacak. Daha önce de belirttiğimiz gibi 16GB RAM, 1TB yerel hafıza ve uyum sağlayabilen klavyesiyle bulunuyor. Dolar bazında satış fiyatı ise 900 dolar.

Microsoft ayrıca kendisine ait ilk Windows 10 Mobile sistemine ait Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerini tanıttı. Bu telefonları daha önceden Cityman ve Talkman isimleriyle tanımıştık, 950 modeli 5.2″ boyutuyla ve XL modeli de 5.7″ phablet standartlarıyla piyasada olacak. 

 

Microsoft’un daha geniş bir pazarda satışa sunacağı yeni akıllı bilekliği

 

Microsoft Lumia 950 XL

 

Lumia 950 XL modeli.

 

Surface Book

 

 

Surface Pro 4

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here