Ana sayfa Haber Microsoft yeni Lumia 950 modellerini bugün tanıtacak

Microsoft yeni Lumia 950 modellerini bugün tanıtacak

0

Microsoft, bugün akşam saatlerinde bir Keynote toplantısı gerçekleştirecek. Toplantının içeriğinde Windows 10′dan yeni notlar, yeni Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerinin yanısıra yeni Surface Pro 4 modeli de yer alıyor. Microsoft tarafından tanıtılacak olan ilk yeni Windows 10 Mobile sistemi modeller Lumia 950 ve Lumia 950 XL,  göz tanıma sistemiyle, Microsoft Continuum özelliğiyle ortaya çıkacak. Son bahsedilen Continuum özelliği, akıllı telefonları PC’ye tamamiyle bağlanabilirliğini içeriyor. Yani Lumia modelleri, PC’lerin klavyesi ve faresiyle kontrol edilebilecek. Daha önce Cityman ve Talkman olarak belirtilen iki yeni Lumia modelleri, 5.2″ ve 5.7″ OLED ekranla kendini gösterecek.Snapdragon 810′un yanısıra 3GB RAM ve 32GB yerel hafıza altyapıları bekleniyor.

Mobil cihazların portfolyosunun içeriğinde ayrıca Microsoft Band 2 var. Microsoft Band bundan önceki satışlarında kısıtlı sayıdaydı, kontrollü bir satış grafiğine sahip olması nedeniyle pek yüksek rakamlara ulaşamadı. Adım sayımları, kalori ölçümleri gibi standart özellikleri olacak.

Microsoft‘un tablet ve PC’den voltranı oluşturduğu Surface Pro ailesinden Pro 4 tabletleri de bu lansmanda tanıtılacak. 2 farklı model tanıtılabilir, bir modelde 5K ekran çözünürlüğü bulunacak bir aynı modelin ekran boyutu 13″ olarak tahmin ediliyor. Diğer 12″lik modelin bu lansmanda tanıtılma ihtimali oldukça düşük. Yeni Surface Pro 4 modelinde, 1TB flash hafıza birimi, 16GB RAM ve Intel Skylake işlemciler yer alacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here