Ana sayfa Haber Microsoft yeni işletim sistemini sundu!

Microsoft yeni işletim sistemini sundu!

0

Internet of Things isimi ile gündeme gelen akıllı ev ve akıllı ofis tasarımları ve çözümleri, Microsoft tarafından da geliştiriliyor, yönlendiriliyor. Microsoft’un başlangıç için Internet of Things deneyleri biraz basit olsa da, firma bundan sonrası için teknolojinin sınırlarını zorlayacak. Bununla ilgili bir ipucu verelim; Microsoft‘un yönettiği akıllı evler daha ekolojist olacak.

Microsoft, Internet of Things ile ilgili deneylerine, ilk olarak buzdolaplarıyla ve Internet of Things‘e yönelik çıkardığı Windows OS ile başladı. Şimdilik Microsoft, projeye yönelik bir buzdolabı tasarladı. Buzdolabını Internet of Things‘e yönelik Windows’unuz ile yönetip, işletim sisteminiz ile buzdolabı arasında bağlantı kurulması sonucu buzdolabı sisteme ihtiyaca yönelik liste oluşturuyor ve listenin internette araştırmasını gerçekleştirip, eve siparişi gerçekleştiriyor. Elbette bir akıllı ev teknoloji sistemine göre “basit” olarak görünebilir fakat Microsoft proje için geliştirdiği bütün farklı yazılımları bu bölüm içerisinde test ediyor.

 

 

Microsoft’un Internet of Things‘e yönelik ürettiği işletim sisteminin arayüzü Windows 8.1‘in arayüzüne oldukça benzer durumda. Bir işletim sistemi üretmenin projenin başlangıçındaki öneme değinen Microsoft yetkilisi, ileride sistemin beta versiyonunu geliştiricilere açacağını söyledi. Bununla birlikte, Microsoft‘un yeni işletim sistemi ikinci nesil bir Galileo Gen 2 ile çalışacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here