Ana sayfa Haber Microsoft, yeni Gears of War oyunu için açıklamalarda bulundu!

Microsoft, yeni Gears of War oyunu için açıklamalarda bulundu!

0

En yetkili kaynaktan, yeni Gears of War oyununun geleceği doğrulandı diyebiliriz. öncesinde, Gears of War serisinin devamına dair herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştı. Bu kez ise açıklamaların satır arasında, serisini son bulmadığı sonucunu rahatlıkla çıkarabiliyoruz. Microsoft oyun direktörü Phil Spencer, Xbox Game Pass ile ilgili duyurusunda yeni içeriklerinden ve özel oyunlarından bahsederken, gelecekteki oyunlar hakkında ipuçları da sundu.

Phil Spencer, açıklamasında, 20 Mart 2018 tarihinde piyasaya çıkacak olan Sea of Thieves oyununun, Xbox Game Pass”a dahil edilecek ilk yeni ve özel oyun olacağı haberini verirdi. Sisteme gelecek oyunların devamıyla ilgili de konuştu. Yakın zamanda, State of Decay 2 ve Crackdown 3 ile sürecek olan, yeni ve özel oyunların, doğrudan Xbox Games Pass için ulaşılabilir olacağını belirtirken, bunların son olmayacağını ekledi.

Phil Spencer”ın dediklerine göre, ileride oyuncularla buluşturmayı planladıkları, yeni Halo oyunları, yeni Gears of War oyunları, yeni Forza oyunları ve diğer oyunlar var. Bu oyunlar da doğrudan Xbox Games Pass sistemine dahil edilecek. Yapılan açıklama, Xbox Game Pass abonelerinin, perakende satın alımın yanında, abonelik sistemiyle de oyunlara ulaşabileceği yönündeydi. Tabii bu haber bir anda Gears of War oyunlarının geleceğiyle ilgili ilk resmi doğrulama halini aldı.

Konsol piyasasındaki en güçlü iki rakip olan Sony ve Microsoft firmalarının arasındaki rekabet devam edecektir. Bu rekabetteki en önemli etkenlerinden birisinin, konsola özel oyunlar olduğu bilinir. Son yıllarda Sony tarafından bir hayli güçlü ataklar gelirken, oyuncular aynı atağı Microsoft cephesinden de bekliyordu. özellikle 2018 senesinde atağa kalkacağı sinyallerini Microsoft, sürekli veriyor. En sevilen özel oyunlarından Gears of War ile ilgili umut veren açıklamaları, serinin pek çok hayranını sevindirecektir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here