Ana sayfa Haber Microsoft yapay zekaya dayalı chat programını kullanıma soktu

Microsoft yapay zekaya dayalı chat programını kullanıma soktu

0

Microsoft, bugün yeni bir yapay zeka yazılımı daha duyurdu. “Tay” isimiyle ortaya çıkan yeni servis aslında basit bir chat programı ancak tek başına çalışabilen bir uygulama-yazılım değil henüz. Bölgenin özelliklerine göre ve yerel espri anlayışlarına göre konuşan Tay, Twitter ve Snapchat gibi ortamlarda kullanılıyor, henüz. Cortana gibi kişisel asistanlık yetenekleri yok sadece bir dönem MSN Messenger’da olduğu gibi otomatik cevaplar verebilen bir program. Ek özelliği daha yerel konuşabilir, sınırlı cümleleri yok, tıpkı 20 yaşındaki bir kimse gibi konuşabilir.

Microsoft, milenyum dönemi itibariyle PC’leri insanları daha fazla eğlendirebilmek için geliştirmeye başladı. Bu konuda herkes hemfikir olabilir ancak artık yapılmaya çalışılan şey, bilgisayarların yeni espriler, şakalar öğrenebilmesi yönünde. Aslında akıla hemen Her isimli film geliyor…

Tay, insanlarla konuştukça daha fazla şey öğrenecek. Yıllar içinde güncelleme vs gerektirmeden, Tay her şeyi konuştuğu kişilerden ve internette bulunan datalardan elde edecek. 

Tay ile sohbet edebilmeniz için Twitter’dan Tay’i eklemeniz gerekli. Ayrıca Facebook ve Snapchat’te “TayStories” isimli bir hesabı var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here