Ana sayfa Donanım Microsoft, XBOX One’ın geleceği hakkında E3 fuarında konuştu

Microsoft, XBOX One’ın geleceği hakkında E3 fuarında konuştu

0

Dün gerçekleştirilen E3 etkinliğinde, Sony ve Microsoft hem çıkardıkları oyun konsollarının tanıtımı, hem de konsollarına çıkaracakları oyunların gösterimi ile adeta ses getirdi. XBOX bölümüne yeni atanan Phil Spencer, etkinlikte konuşma yaptı.  Sahnede 90 dakika boyunca konuşan Spencer; XBOX One ile ilgili pek çok konuya değindi.

 

 

Microsoft, XBOX One

 

 

 

Rakipleriniz sanal gerçeklik gözlüğü ürettiler: “Project Morpheus ve Oculus Rift” Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 

Sanal gerçeklik gözlüğü çok ilginç bir teknoloji. Tüm olan bitenleri dikkatle seyrediyorum. Ana akım teknolojinin, henüz olması gerektiği yerde olduğunu düşünmüyorum. Bu teknolojiler güzel şeyler. Biz de XBOX olarak sesli komut ve hareket desteği gibi çalışmalara odaklandık. Tek söyleyebileceğim şey bu teknolojilerin içini dolduracak çalışmalar yapmamız gerektiği. Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin gelişimini yakından takip ediyoruz. Onların ne şartlarda kullanıldığını yakından izliyoruz.

 

Sahnede SkunWorks çalışmasından bahsettiniz. Sanal Gerçeklik gözlüğü gibi bir şey midir, yoksa XBOX 360 oyunlarını, XBOX One”da çalıştıracak bir emülatörün adı mıdır?

 

Hayır, ikisi de değil. Genel olarak çalışmalarımıza verdiğimiz isim. XBOX 360, kesinlikle en güçlü bilgisayar donanımı ile inşa edildi. Şu anda x86 yani 32 bit destekli işlemciye sahip XBOX One“ı tasarladık. XBOX One tüm durumu lehine çevirecek güce sahip –Burada rakibi PlayStation 4“ün şimdilik satışlarda, önde olmasına gönderme yaptı- İlginç olan şey şu. XBOX 360, ilginç bir içerik kataloğuna sahip. Şimdiye kadar ki en uzun kataloğa sahip konsolumuz oldu. XBOX 360“a bu içerikleri tasarlarken, içeriğin boşa gitmemesine özen gösterdim. İnsanların, içeriğimle uzun yıllar boyunca oynamasını istedim.

 

 

Microsoft, XBOX One

 

 

 

Farklı şekilde, bu içeriklere erişmek mümkün. Takım arkadaşlarımla oturduğumda sürekli beyin fırtınası içindeyiz. Neyi, daha iyi, nasıl yapabiliriz? Gibi. Şimdilik herhangi bir yeni planımız yok. Takım arkadaşlarımla konuşarak, yeni içerikler tasarlayabiliriz. Yalnızca ben, içeriğimin tüm insanlar tarafından oynanmasından yanayım, bu konuda emin olmalıyım.

 

çevrimiçi oyun oynayan ve bu konuda vakit geçiren insanları araştırmalıyız. Ve böylece oluşturduğum içerikler hakkında daha fazla bilgi almış olacağım. Şu anda yeni bir planımız yok. Karşılıklı konuşarak yeni planlar gerçekleştirebiliriz.

 

 

Microsoft, XBOX One

 

 

 

Spencerin E3“teki sohbetine sizler için yer verdik. Spencer ayrıca Windows 8 uygulamalarının, XBOX One ile daha fazla etkileşime girmesi için çalıştıklarını, buna Kinect“i de dahil edeceklerini belirtti. XBOX 360“da istenen; ama gerçekleşmeyen Kinect sensörünün bilgisayarda çalışmaması sorunu, yakın zaman içinde halledilebilir. Tabii buna XBOX One“ın da Kinect sensörü dahil. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here