Ana sayfa Haber Microsoft Word”den Disleksi hastalarını sevindiren haber

Microsoft Word”den Disleksi hastalarını sevindiren haber

0

Microsoft 365 ile birçok office ürünlerinde yeniliklere imza atan Microsoft 2016 yılının aralık ayında yaptığı güncellemeler ve yeniliklerle office programlarına ne kadar önem verdiğini göstermiş oldu.

Son olarak Office 365 için yapacağı güncellemeyi duyuran Microsoft Disleksi hastaları için devrim gibi bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Microsoft Word Read Aloud özelliği

Microsoft Office 365 için yapacağı güncellemeye Read Aloud ismini verdi. Read Aloud özelliği sayesinde sesler metinlerle etkileşim içinde olacak. Yani kısaca açıklamak gerekirse Read Aloud özelliği metnin yüksek sesle okunmasına imkan tanıyarak, hataları bulma ve düzeltme imkanı sağlayacak. Bu özellik sayesinde Disleksi hastaları için büyük kolaylık sağlanmış olacak. Disleksi yani görme ve anlama bozukluğu yaşayan kişiler Microsoft Word’e eklenecek olan Read Aloud özelliği sayesinde  metinleri yüksek sesle okuyup, rahatlıkla anlayabilecek ve hataları kolaylıkla düzeltebilecekler.

Microsoft Word Sesli Okuma özelliği İle Read Aloud özelliği Arasında Fark Nedir?

Haberimizi okuyan birçok Office 365 kullanıcısı Read Aloud özelliğini şuan Microsoft Word’de bulunan sesli okuma özelliği ile mukayese etmek isteyebilir veya arasındaki farkı öğrenmek isteyebilir.

Microsoft Word Sesli Okuma özelliği geçtiğimiz aralık ayında tanıtılmıştı. Read Aloud özelliğini sesli okuma özelliğinden farklı kılan en önemli özellik ise gerçek zamanlı ses düzenlemeleri ve metinsel vurgulamalardır. Kullanıcı metindeki yanlış vurgulamaları, tonlamaları, okuma hızı ve okumayı kolaylaştıran, yazım dilini akıcı hale getiren önermelerle karşılaşacak. Bu özellik Disleksi hastalarının hayatını oldukça kolaylaştıracak.

Read Aloud özelliği birçok kullanıcıyı şimdiden sevindirdi. Read Aloud özelliğini denemek isteyenler Office 365’de bulunan deneme sekmesini kullanarak demosuna ulaşabilirler.

Microsoft Word Read Aloud özelliği Ne Zaman çıkacak?

Read Aloud özelliği Ağustos ayının son günlerinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here