Ana sayfa Donanım Güncel Microsoft, Windows 7 Hakkında Bilgilendirmeye Başlıyor

Microsoft, Windows 7 Hakkında Bilgilendirmeye Başlıyor

0
ücretsiz Windows 10

Microsoft, mevcut kullanıcılara desteğin sonu hakkında bilgi verecek olan Windows 7’ye yönelik bir güncelleme başlattı. Yazılım üreticisi, 14 Ocak 2020’de Windows 7’nin desteğini durduruyor ve şimdi bu kesim tarihi hakkında uyarmaya başladı.

Microsoft; şirketin insanları Windows 7’ye yükseltmelerini sağlamak için kullandığı gibi, Windows 7 kullanıcılarını uyarmak için bir bildirim kullanıyor.

Microsoft Desteği Yakında Bitiyor

Microsoft’un destek bitiş tarihi, Windows 7 kullanıcılarının artık güvenlik güncelleştirmeleri almayacağı ve şirketin tüketicilerin bunun yerine Windows 10 PC’lere yükselmesini istediği anlamına geliyor. Bildirim Windows 10’dan bahsetmese de, Microsoft tüketicileri bilgisayarlarını yükseltmeye teşvik eden yeni bir Windows 7 sitesine bağlanıyor.

Microsoft bu ayın başlarında bu bildirimlerin Windows 7’ye ulaşacağını açıkladı. Windows 7 desteğinin Ocak’ta sona ereceğine tekrar değinmek istiyoruz.

Microsoft’un önceki Windows 10 yükseltme bildirimleri, bir çok Windows kullanıcısını rahatsız etti ve şirket, insanların onları gizlemek istediklerine saygı duymayı açıkça öğrendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here