Ana sayfa Haber Microsoft Visual Studio Online yenilendi

Microsoft Visual Studio Online yenilendi

0

Microsoft‘un 1.5 milyon kullanıcıya ulaşan servisi Visual Studio Online, bugün yeni bir sürüm ile ücretsiz servisler sağlayan lisansını kullanıcılarına sundu. Servis ile geliştiricilerin fazladan “stakeholder” (proje)  paylaşıp ve bu paylaşımı ücretsiz olarak yapmalarını sağlıyor. Geliştiricilerin yazdıkları projeleri saklayan ve kodlarını da koruyan servis ile stakeholder projeler güncel kalabiliyor.

Visual Studio Online halen, beta sürümündeyken bu servis ile Visual Studio Online‘nın tam olarak rayına oturarak tam sürümüne geçilmesi planlanıyor. Microsoft, hem Visual Studio Online’ın beta versiyonu olması hem de yeni gelen sürümün de bir beta versiyon olması sebebiyle sistemde bazı hatalar olabileceği ve hataları temizlemek adına kullanıcılarından da yaşanan hatalar ile ilgili geri bildirim bekliyor.

 

Visual Studio Online kapsamında projeler ortak havuza atılıyor ve havuz içerisinde takım halinde, projedeki çalışmaları düzeltiliyor, yeni projeler yaratılıyor ve projelerin son hali de ortak bir platformda paylaşılarak verimlilik arttırılıyor. Yeni sistemde çok kritik hatalar ile karşılaşılmamasına rağmen, Microsoft tam sürüme geçmek için hatalardan tamamen arınmak istiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here