Ana sayfa Donanım Microsoft ve Razer, Xbox One için klavye & mouse desteği üzerinde çalışıyor

Microsoft ve Razer, Xbox One için klavye & mouse desteği üzerinde çalışıyor

Desteğin bu yıl içinde eklenmesi bekleniyor

0

Yıllardır Xbox One için klavye ve mouse desteğinden konuşan Microsoft, sonunda harekete geçti. Oyun teknolojisinden Razer ile anlaşmaya giden Microsoft, Chroma RGB ışıklandırmaları da destekleyen klavyelerin geliştirilmesini sağlıyor. Işıklandırma gösterişin yanında oyunlarda yeteneklerin bekleme süresini de güzel bir şekilde gösterecek.

Windows Central raporuna göre Microsoft, oyun geliştiricilerini özellikle ilgili bilgilendirmeye başladı bile. Razer ile Microsoft arasındaki anlaşma de aynı şekilde doğrulandı. Xfest etkinliğinde geliştiricilere yeni Chroma RGB’nin API’si hakkında bilgi verildi ve Microsoft bu Sonbahar güncellemesinde özelliği Xbox One’a ulaştırmak istiyor.

Xbox One oyunlarını klavye ve mouse ile oynamak [önlem alınmazsa] adaletsizlik yaratabilir

Xbox oyuncuları klavye ve mouse desteğinin eklenmesi konusunda karışık hislere sahip. Bazıları bunu olumlu karşılarken bazıları oyunların dengesini bozacağını düşünüyor. Kontrolcüler ve klavye-mouse arasındaki farklılıklar bazı oyunlarda çok daha fark edilebilir olacağından geliştiriciler iki grubu birbirine karıştırmama yolundan gitmeyi seçebilir. Oyun geliştiricileri, Xbox One’a bağlanan kontrolcünün klavye mouse mu yoksa standart kontrolcü mü olduğunu görebilecek ve istenirse sadece standart kontrolcüye izin verebilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here