Ana sayfa Haber Microsoft”un yeni Windows 10 ön görünümünde neler var

Microsoft”un yeni Windows 10 ön görünümünde neler var

0

Microsoft, oyun, gizlilik, grafik, Eye Control, güvenlik, Bluetooth, Edge ve veri girişi gibi alanlarda geliştirmelerin sağlandığı yeni Windows 10 ön görünümünü yayınladı bugün. Bu sürüm, henüz firmanın duyuurmadığı bir sonraki Windows 10 güncellemesini temsil eden RS4 branşının bir parçası. 

Windows 10, daha önceki versiyonlardan farklı olarak sadece sorun giderme değil, aynı zamanda yeni özellikleri de düzenli olarak güncelleyen bir yapıya sahip. Microsoft bugüne kadar dört ana güncelleme yayınladı: Aralık Güncellemesi, Yıldönümü Güncellemesi, Creators Güncellemesi ve Fall Creators Güncellemesi. 

‘Oyun’ çubuğu üzerinde yeni bir yapılandırmaya gidilmiş. Yeni butonlarla çektiğiniz resimlere erişebiliyor, Mixer yayınının başlığını değiştirebiliyor, kamera ve mikrofon arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Tema seçimine göre değişen yeni bir saatle birlikte ayarların kullanımının da daha kolay olacağı belirtiliyor. 

Son sürümde kullanıma giren Diagnostic Data Viewer (Teşhis Verisi Görüntüleyicisi) ile Microsoft’un cihazınızda topladığı verileri silebiliyorsunuz. 

Gizlilik Ayarları gezinti panelinde yeni kategoriler yer alıyor. Aynı zamanda ‘Gizlilik’ bölümünün altında yeni Konuşma, Yazma gibi seçenekler alıyor. Böylece görüntüyü yenileyebiliyor, kullanıcı sözlüğünüzü temizleyebiliyorsunuz.

HDR video erişimi de daha fazla kullanıcıya açıldı (Ayarlar>Uygulamalar>Video çalma> HDR Video yayını). Aynı zamanda HDR videolarınızın karanlık ya da parlak görüntü arasında seçiminize bağlı olarak dengelenmesini sağlayan yeni bir ayar aracı var (Kalibrasyon ayarlarını değiştirme).

Oldukça yüklü geliştirmeler alan Eye Control özelliğinde eposta ve websiteleri gibi içeriği kaydırmak artık daha kolay. Launchpad’de doğrudan sol ya da sağ tuşla tıklama, Başlatma, Zaman çizelgesi, Ayarlar, cihaz kalibrasyonu ve Durdurma tuşu yer alıyor. Bunun yanında Narrator (Okuyucu) da artık güvenli modda kullanılabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here