Ana sayfa Haber Microsoft”un yeni tarayıcısı görüntülendi!

Microsoft”un yeni tarayıcısı görüntülendi!

0

Windows platformu geliştiriciliği yapan bir Microsoft blogunda, Microsoft’un son Spartan’ı ile ilgili yeni görseller an itibariyle paylaşıldı. Spartan’ın beta sürümü olarak görülen tarayıcı, özelliklerinin dışında tamamen bu arayüzle kullanıcıya sunulacak. Fakat geliştiriciler için kısmi kasmalar tarayıcının şimdi karşılaştığı problemlerden bir tanesi. 

Firefox ile Chrome melezi gibi görünüyor buradan bakıldığında. Tam olarak fotoğrafları paylaşan kişiye ulaşabilmiş değiliz fakat başka Windows geliştiricileri, Spartan’ın iki tarayıcıdan daha sade bir arayüzle, RAM ve pil dostu olarak geliştirildiğini söyledi.

Malumunuz, güncel tarayıcılarda yukarıdaki sekmelerden ekranı parça parça bölebiliyoruz. Yazar ve tercümanlık yapan kişilerin fazlasıyla kullandığı bu özellik Spartan’da daha farklı olacak. Adamın İspanyolca’sından anladığım kadarıyla, ekranlar tarayıcı içerisinde bölünüp genişletilecek. Görseldeki sağ üst çizgide üç noktalı bölgeyi görüyorsanız eğer, Microsoft’un Cortana’sı tam olarak orada bulunacak.

Ek olarak tahminimizce, Spartan isimi bu tarayıcı için sadece bir kod isimi. Bir Forbes editörüne göre, bu tarayıcının gerçek adı Bing olabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here