Ana sayfa Haber Microsoft”un yeni kapsamlı güncellemesi “Redstone 4” mavi ekran engeline takıldı

Microsoft”un yeni kapsamlı güncellemesi “Redstone 4” mavi ekran engeline takıldı

0

Microsoft “Redstone 4” adlı yeni Windows 10 güncellemesini geçtiğimiz hafta başlatmayı planlıyordu. 10 Nisan tarihini güncellemenin yayınlanmaya başlanacağı tarih olarak belirleyen yazılım devi, son anda gelişen bir sorun nedeniyle yayını erteledi. Microsoft, bu sıra dışı değişiklik sonrasında Windows Update üzerinden bu sorunu gidermek yerine, yeni bir güncelleme yapacak.

Microsoft”tan Dona Sakar yaptığı açıklamada “Bazı durumlarda bu tip güvenlik sorunları bilgisayarlarda yüksek oranda sVorunlara neden olabilir. Bu nedenle meydana gelen sorunların çözümü için “Cumulative Update” adı verilen bir güncelleme yapmak yerine, sorunların çözülmüş halini içeren yeni bir güncelleme yayınlamaya karar verdik” dedi. Microsoft bu engele neden olan sebebin tam olarak ne olduğu ya da bu sorunun neden son anda keşfedildiği konusunda açıklama yapmadı.

Yeni sürüm, “Fast Ring” programı dahilinde Windows Insiders kullanıcılarına sunulduktan kısa bir süre sonra Slow Ring ve Release Preview gruplarının kullanımına da sunulacak. Microsoft”un yaptığı planlara yakın kaynaklar yeni yayınlanacak sürümün (version 17134), bir sonraki temel Windows 10 güncellemesinin son versiyonu olarak belirlendiğini söylüyorlar.

Bir sonraki temel Windows 10 güncellemesinde Timeline (Zaman Akışı), HDR desteği, sesli yazma gibi “Fluent Design” olarak adlandırılan tasarım biçimine dönük çok sayıda değişiklikler gerçekleşecek. Redstone 5 adı verilen yeni güncellemeyi test eden Microsoft”un güncellemeyi bu yıl içerisinde yayınlaması bekleniyor. Yeni güncellemede sekme biçiminde tasarlanmış uygulamaların yoğun şekilde yer alacağı düşünülüyor. Mayıs ayında düzenlenecek olan Microsoft Build geliştirici konferansında daha fazla bilgi edineceğimizi ümit ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here