Ana sayfa Donanım Microsoft”un Surface Pro LTE mobil bağlantılı laptop modeli çıkıyor

Microsoft”un Surface Pro LTE mobil bağlantılı laptop modeli çıkıyor

0

Microsoft, Surface Pro”nun süper hızlarda indirme yapabilen her zaman açık internet bağlantılı yeni modelini açıkladı.

Surface Pro LTE Advanced, dönüştürülebilir tablet/laptop cihazlara hücresel kablosuz bağlantı imkanı getiren ve 450 Mbps hızlarda indirme imkanı sunan bir cihaz.

Microsoft”un donanım başkanı Panos Panay yaptığı bir açıklamada “çok yönlülük bağlamında zirveyi yakalamak istiyor, fakat aynı zamanda performans tarafında da artış yönünde beklenti içerisindeyseniz, yeni Surface Pro beklentilerinizi karşılayacak” dedi.

Pro”nun LTE (telefon şebekesi) versiyonu 20 hücresel banta destek veren Cat 9 modemi kullanıyor olmakla birlikte, dünya çapında 4G bağlantılarında da çalışması bekleniyor.

Yeni makine, doğrudan ana kart üzerine entegre edilmiş 7 antenli Qualcomm X16 Gigabit Class LTE modeme sahip.

Surface Pro LTE, Intel COre i5 işlemci üzerinde çalışmakla birlikte 4GB RAM, 128GB SSD sabit sürücü versiyonu 1.149$ (yurtdışı fiyatı), 8GB RAM ve 256GB SSD versiyonu ise 1.449$ fiyat etiketiyle piyasaya sunuluyor.

Microsoft”a ait donanım satışları 2017 yılı içerisinde yükseliş ve inişler kaydetmişti. Surface tablet ve laptop satışları bu yılın 31 Mart ayına kadarki çeyreğinde yıllara göre 831 milyon dolarlık satışla %26″lık bir düşüş yaşamış olmakla birlikte, son çeyrekte ise %12″lik bir artış yaşadı. Bu artışın Surface Laptop”ın piyasaya çıkışıyla birlikte yaşandığı düşünülüyor firma tarafından.

Daha çok işletmeleri hedef alan cihaz, 1 Aralık tarihinden itibaren gönderilmeye başlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here