Ana sayfa İnternet Microsoft”un sosyal ağ projesi internete sızdı

Microsoft”un sosyal ağ projesi internete sızdı

0

Microsoft’un kendi içinde testlerini sürdürdüğü sosyal ağ projesi Socl.com yanlışlıkla internete sızdı

Bu yılın başlarında Socl.com adlı site yanlışlıkla yayına girmiş ve yazılım devinin kendi sosyal paylaşım sitesinin üzerinde çalıştığı spekülasyonları yapılmıştı.
 

Bugün Socl.com adlı siteyle ilgili yeni bilgiler ulaşmaya başladı. Buna göre Socl.com arama, keşfetme ve sosyal network’ü biraraya getiren bir sosyal ağ projesi. Socl, en solda navigasyon araçları, ortada sosyal paylaşım, sağda diğer seçeneklerin yer aldığı 3 sütundan oluşuyor ve bu haliyle Facebook tasarımını fazlasıyla hatırlatıyor.

Socl”ın ilk bakışta Facebook ve Google +”a benzediğini söyleyebiliriz. Sayfanın üst kısmında bir arama (search) çubuğu yer alırken üç tane düşey sütun mevcut. Sayfanın ortasında yollanan haberlere ulaşılıyor ve sol tarafta yönlendirme seçenekleri bulunuyor. Sayfanın sağ sütununda ise Socl”ın diğer sosyal ağ sitelerinden farklı olabilecek bir özelliği dikkat çekiyor: Video Parties. Bu özelliği şöyle örneklendirebiliriz: Diyelim ki, güzel olduğuna inandığınız bir viral videoya rastladınız ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsunuz. Bunun için ise bir “parti düzenleyerek” videoyu arkadaşlarınızla birlikte seyredebiliyorsunuz.

Şu an için test aşamasında bulunan Socl”ın kısa süre içerisinde beta test için belirli sayıda kullanıcıya açılması bekleniyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here