Ana sayfa Donanım Microsoft”un MWC 2015 planları: Microsoft mutfakta!

Microsoft”un MWC 2015 planları: Microsoft mutfakta!

0

Microsoft, geçtiğimiz ay lansmanında tanıtmadığı ürünleri ve yeni vizyonlarını MWC 2015’te tanıtacak. Geçtiğimiz hafta fuarla ilgili davetiyeleri gönderen Microsoft, firmaya yakın bloglar tarafından da yakın mercek altında. Kaynaklarımıza göre Microsoft’un şaşırtmacalı, ağızları açık bıraktırmalı ürünleri sadece Surface Hub veya HoloLens gibi ürünlerle değil. İşte Microsoft‘un mutfağından öne çıkanlar;

Windows 10′u somut olarak ortaya çıkaran ve betasıyla sunmaya başladıktan sonra, firma için sıra şimdi sistem tarafından desteklenen cihazları tanıtmaya geldi. Yeni nesil Lumia‘lar, yeni donanım ürünleri, yeni tabletler ve bunun yanısıra Surface Pro‘nun da tanıtılacağı söyleniyor. Surface Pro ile ilgil, yeni bir Pro 3 mü geliyor, yoksa Surface Pro 4 gibi “next level” bir ürünle mi karşılaşacağız, tam detaylarıyla belirsizliğini koruyor. Satya Nadella, Microsoft’u dev değişikliğe götürüyorken Microsoft‘un akılı telefon hamlesi ve kurumsal olarak sunduğu dizüstüleri yadsınamaz. Bu açıdan 13″ civarı mobil kullanıma yönelik bir bilgisayar, MWC’de tanıtılması büyük bir ihtimal. 13″ boyutlarındaki surface kullanımlı bilgisayar ile birlikte, yeni bilgisayar donanımları da MWC’de Microsoft etkinliğinde yerini alacak. 

Ek olarak, diğer teknoloji sitelerinde sık sık bahsedilen “amiral gemisi modeli?” ile ilişkilendirilebilecek 5″lik bir Lumia’da üst segmentten giriş yapacak. Bu Lumia, tamamiyle Windows 10‘a yönelik tasarlandı ve Microsoft’un 2015 ve sonrasında tanıtacağı Lumia‘ların başlangıç noktası olacak. Mor renk kapaklı bir Lumia olacağı söylenen bu cihaz, aynı zamanda “Denim” yazılımı olmadan veya “Denim” yapısından daha farklı bir yazılım desteği ile tanıtılabilir. 

Microsoft, mobil cihazlarında daha çok kurumsal çözümlere yöneliyor. Bu konudaki ayrıntılar MWC’de görülmesini bekliyoruz ve bununla birlikte bu sektör için, Windows Essential türünde yeni nesil bir güvenlik yazılımı, yeni mobil cihazlarla birlikte tanıtılabilir.  Bazı kaynaklar da Microsoft’un bir akıllı saat daha üreteceğini söylese de, güvenirlik olarak düşük bir kaynak olduğu için bu konu şimdilik askıda kalsın.

Son olarak, Microsoft, Surface Pro 3 için akıllı kalem firmasını satın aldı. Bu doğrultuda kurumsal kullanım için yeni akıllı kalem ürünleri de tanıtılacağı konuşuluyor.

 

Görsel: fastco.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here