Microsoft'un Linux açılımı devam ediyor: Skype for Linux evre atladı

Skype for Linux, hızlı adımlarla Linux platformlarına hazırlanıyor. Alpha 1.2 sürümü duyuruldu.

Microsoft, Linux ile ilgili yeni stratejilerini açıkladığı günden bu yana yaklaşık bir buçuk yıl geçti. O günden bu yana, Microsoft Servers'ın Linux versiyonu, Skype for Linux gibi şeyler de açıklandı hemen arkasından. Görünüşe göre Microsoft, Linux için Skype'ı daha hızlı geliştiriyor ve Skype yazılımı Alpha versiyonunda 1.2'ye ulaşmış durumda. Bununla birlikte birçok eksiklikler ve onarılması gereken eksi yanları da bulunuyor. 

Microsoft Skype Community'de duyurulduğu kadarıyla ilk olarak Skype'ın Linux'daki stabilitesi artırıldı. Böylece Skype'a bağlantı süresi azaltıldı ve video chat özelliğinin süresi artırıldı. İkinci özelliği, ses ve video özellikleri değiştirilebilir, daha önceki geri bildirimlere göre serviste isimlerinde apostorof bulunan kullanıcılarla ilgili isim sorunları bulunuyordu, giderildi. Ayrıca, Ctrl+Q ile hızlı çıkma kısayolu da oluşturuldu.

Bazı şeyler geliştirilmiş gibi görünse de, bazı kullanıcılar Skype Community'e ses ve görüntü özellikleri arayüzünü bulamadıklarını bildirdiler. Bununla ilgili açıklama; bu özelliğin sadece aramalar esnasında çalıştığını ve ekranda görünen mikrofon ikonundan erişildiğini belirtiyorlar.

kaynak

Etiketler: skype microsoft skype-for-linux linux
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam