Ana sayfa Haber Microsoft”un gizli kahramanı: Surface Hub

Microsoft”un gizli kahramanı: Surface Hub

0

microsoft windows 10 surface hub nedir

 

Microsoft’un Windows 10 lansmanının ardından insanlar genelde garip, bilim kurgu’dan fırlamış HoloLens ve Cortana’lı, Spartan’lı Windows 10′u konuşurken Microsoft’un gizli kahramnını da tanıyalım; Surface Hub! Surface Hub nedir, ne değildir, bakalım.

İşletim sistemleri artık sadece program çalıştırabilen bir yönetici sistemler olarak değil “ekosistemler” olarak adlandırılıyor. Bir işletim sistemiyle beraber muhakkak bir kurumsal çözümleme, cihazların kendileriyle iletişimini sağlayan yazılımlar da tanıtılır. Apple’ın iOS için IBM ortaklığı, Android’in Android Auto’yu geliştirmeye başlaması bunlardan sadece birar örnek. Kurumsal anlamda beklentiler artmışken, üstelik bu konuda daha fazla müşterisi bulunan Microsoft, beklenenden fazlasını yaptı ve Surface Hub’ı tanıttı.

Surface Hub, ofislerin, konferansların, toplantıların yönlendirici ürünü olmak için geliyor. Temel olarak çalışanların kalem ile toplantılar ve konferanslar sırasında tartışmalar, üretimler ve beyin fırtınaları yaratmaları için geliştirildi. Bununla birlikte Office programlarıyla da çalışabiliyor. çizdiğiniz, yazdığınız, kendi hafızasına kaydedilmekle beraber Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlara da ekrana çizildiği gibi yansıtılıyor.

Sadece Office programları, toplantılar ve konferanslarda değil Skype’ın kurumsal kullanımlarında da kullanılacak. PC’nizin kamerası ile kamerası senkronize edilerek kalemle yaptığınız her hamle, çizim, gösterim karşı tarafa gerçek zamanlı aktarılacak. Bununla birlikte kalemin Android tabanlı tabletlerde, Mac sistemli PC’lerde de çalışacağı söyleniyor. 

Bundan böyle kurumsal tüm dosyalar, konferanslar, Skype konuşmaları Surface Hub’ın kontrolü altında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here