Ana sayfa Donanım Microsoft”un eğitim kurumlarına yönelik 189$”lık cihazı, Chromebook”ları zora sokacak

Microsoft”un eğitim kurumlarına yönelik 189$”lık cihazı, Chromebook”ları zora sokacak

0

Microsoft, öğrenci ve öğretmenlerin Windows”u kullanmaya devam etmelerini sağlamak için bu hafta büyük bir atak başlattı. Londra”da düzenlenen yıllık Bett eğitim gösterisinde yeni Windows 10 ve Windows 10 S cihazlarını tanıtan Microsoft, cihaz fiyatlarının sadece 189 dolar olduğunu belirtti. Aynı zamanda BBC, LEGO, NASA, PBS ve Pearson ile iş birliği yapan yazılım devi firma, bu şekilde okullara Karma Gerçeklik ve video müfredatını taşımayı hedefliyor.

Lenovo, 189$ fiyat etiketine sahip 100e diz üstü bilgisayarını yaptı. Intel”in Celeron Apollo Leake çipleri üzerinde çalışan cihaz, özellikle okullar için tasarlandı. Lenovo aynı zamanda “Pen” destekli ikisi bir arada laptop modeli olan 300e”yi de tanıtıyor. Bu cihazın fiyatı ise 279$. Yeni Lenovo cihazlarına JP”nin ürünleri olan 199$”lık Windows Hello diz üstü bilgisayarı ve kalem ve dokunmatik fonksiyonlarına sahip 299$”lık diğer bir cihaz eşlik ediyor. Dört laptop modelinin hepsi de okulların Chromebook”lara kaymamasını sağlamak için tasarlanmış, eğitim odaklı cihazlar.

Microsoft”un okullara yönelik bu atılımının bir bölümü, bu diz üstü bilgisayarlarda kullanılacak olan, öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmış yazılımlardan oluşuyor. Microsoft bu bahar döneminde Minecraft: Education Edition adını verdiği yeni bir “Chemistry Update (Kimya Güncellemesi)”ni yayınlamayı planlıyor. Bileşim hazırlamak ya da kararlı izotopları ele almak gibi deneysel konular üzerinde odaklanacak olan bu yazılım, Minecraft”ın “Education Edition” versiyonunu kullanan herkes için ücretsiz bir güncelleme olarak gelecek. Microsoft aynı zamanda okuma ve yazmada yardımcı olacak olan yeni bir okuyucu cihaz için “Word Mac versiyonu”, “Outlook Masaüstü versiyonu” ve “OneNote iPad/Mac versiyonu” üzerinde bazı geliştirmeler de yapıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here