Microsoft’un 'Beyaz Tahta' uygulaması Windows 10 kullanıcılarına açıldı

Windows 10 kullanıcıları da yakında ekip çalışmasında kullanılan beyaz tahta uygulamasını kullanabilecek

Microsoft, daha faydalı ekip çalışması araçları yapımına yönelik yürüttüğü araştırmalar sürecinde, özel beta sürümü olan yeni ‘Whiteboard Preview’ adlı uygulamasını kullanıma açtı. Söz konusu uygulama ile ekip çalışması yapanlar, paylaşımlı dijital yüzeylerde çalışma yapan kullanıcıların işini kolaylaştıracak çoklu tahtalar üzerinde, hazır çizimlerin de bulunduğu detaylı çalışmalar eşliğinde iş görebilecekler. Microsoft şimdi ise bu yazılımı Windows 10 kullanıcılarının yüklemesi için herkese açık şekilde piyasaya sürüyor. Yazılım, yakında Windows Store’da da görülmeye başlanacak.

Tahmin edeceğiniz üzere uygulama ile kullanıcılar tahta üzerinde çizim, silme, düzenleme gibi işlemler yaparak uzakta bulunan çalışma arkadaşlarına yaptıkları çalışmaların sunumunu yapabiliyorlar.  Yapılan tüm çalışmalar otomatik olarak kaydedilirken, karşı tarafta bulunanlar da yapılan eklentileri görebiliyor ve böylece yazılan şeyin üzerine tekrar yazılmasına engel olunmuş oluyor.

 Windows 10 cihazına sahip olan herkes Whiteboard Preview uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilecek fakat, çok kişili kullanıcıların Office 365 kaydı olan en az bir kişiye ihtiyaçları olacak. Bu uygulama zamanla Surfacehub üzerinde çalışan mevcut beyaz tahta uygulamasının yerini alacak olmakla birlikte şimdilik birlikte iş görecekler. Windows 10 Whiteboard Preview şu anda İngilizce dilinde çıkmakla birlikte, gelecek aylarda daha fazla bir dil skalasına ulaşmayı hedefliyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam