Ana sayfa Donanım Microsoft’un akıllı saati dünyada bir ilki gerçekleştirecek

Microsoft’un akıllı saati dünyada bir ilki gerçekleştirecek

0

Apple akıllı saat çalışmalarına çoktan başladı. Apple şu an iWatch için çalışmalar gerçekleştiriyor. Kim bilir? Belki de yeni iWatch“u, 2 Hazirandaki WWDC 2014“te görebiliriz. Zaten bu yönde de duyumlar aldık ve mümkün mertebe bunu, haberlerimizde sizlerle paylaştık. Bir yandan Google“da direkt donanım olarak bu piyasanın içine girmese de Anroid işletim sistemi ile ipin bir ucundan tutuyor. Microsoft“ta geç kalınmış mobil cihaz hamlesinden sonra artık daha fazla geç kalmalara tahammülü olmamış olacak ki yeni bir haberi bizlerle paylaştı.

 

 

Microsoft

 

 

Dedik ya bu aylar teknoloji için sıcak geçer diye. ABD”de başlayacak olan sıcak hava akımı, Computex ile birlikte GüneyDoğu Asya”ya da sıçrayacak. özellikle bu akıllı saati, Microsoft”un Kinect ekibi tasarlıyor. Kinect“i duymamış arkadaşlar için bir hatırlatma yapalım. Kinect: Şimdilik Microsoft“un XBOX oyun konsollarında, kameralı sensörlerin sizin hareketlerinizi izleyip tepki veren cihazının ismi.

 

Microsoft, konuyla ilgili Forbes”a detaylı açıklamalarda bulundu. Microsoft“un akıllı saati de tıpkı rakiplerindeki gibi günlük spor faaliyetleriniz sonucu oluşan sağlık verilerinizi tutan, veri saklayıcı özelliğe, kalp atışı ölçen sensöre sahip olacak.

 

 

Microsoft

 

 

 

Tüm bunlar üstelik Android işletim sistemli ve Windows Phone işletim sistemli cihazlarla da uyumlu olacak. Yani akıllı saat, akıllı telefonlarla ahengi yakalamış olacak. Akıllı saatin batarya süresi de 2 gün olarak tasarlanmış. Yeni gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.

 

Windows’un ilk akıllı saati haberimiz için tıklayınız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here