Ana sayfa Haber Microsoft, Tarihinin En Büyük Satışlarından Birini Yaptı

Microsoft, Tarihinin En Büyük Satışlarından Birini Yaptı

0

Bloomberg’e göre; ABD Ordusu 100,000 HoloLens artırılmış gerçeklik kulaklıkları için eğitim ve savaş amaçlı olarak 480 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bu sipariş için sayısız şirket başvuruda bulundu ancak sadece birisi kazanabildi.

ABD ordusu, dünyanın en geniş güvenlik önlemerinden birine sahip kuruluşlurundan birisi olarak biliniyor. İhale süreci de zorlu geçti. Microsoft; Eylül ayında ihale sürecine katılacağını açıklayan Magic Leap gibi diğer önde gelen artırılmış gerçeklik kulaklık şirketlerini yendi.

Microsoft Nasıl Bir Kulaklık Tasarlayacak ?

Microsoft; var olan tüketici pazarına odaklanan Magic Leap’in aksine, öncelikli olarak kurumsal pazarlara odaklanmış durumda.

Microsoft ayrıca, daha önce bazı kulaklıkları orduya satmıştı. Ancak bu sözleşme, daha önceki işbirliğinin ötesine geçecek ve kulaklığın erişimini büyük ölçüde artırabilecek.

Askeri sınıf kulaklıklar; mevcut HoloLens tasarımından geniş ölçüde farklılık gösterecek. Termal algılama ve gece görüşü içerecek ve hem eğitim hem de savaş alanında kullanılabilecekler. Microsoft’un önümüzdeki iki yıl içinde en az 2,500 üniteyi askeri şubeye vermesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here