Ana sayfa Haber Microsoft”tan yeni ürünler!

Microsoft”tan yeni ürünler!

0

Microsoft, Windows 9 öncesi bütün platformlarda – iPad‘ler de dahil- çalışacak aksesuarlarını piyasaya sunmaya hazırlanıyor.  Windows 9 için özel hazırlanmış Xbox kontrollörü, yeni fare ve yeni klavye olmak üzere farklı ürünleri haftaya marketlerde görmeye başlayacağız. 

Orjinal görünümünde tasarlanmış ve bilgisayarlar ve tabletler için özel tasarlanan Xbox kontrollörü hem USB kablosuyla bağlanabilir hem de sağladığı kablosuz özellikler aracılığı ile hem mobil hem de PC kullanımlarına uygun olacak. Yeni ürünlerle ilgili iyi haber ise, ürünler Windows 7 sürümünde dahi çalışıyor. Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 sürümleriyle sorunsuz çalışacak. Bu ürün bu hafta değil, kasım tarihinde 120 TL fiyatıyla marketlerde olacak.

Microsoft ayrıca, taşınabilir faresi Arc Mouse‘unu da yeni özellikleriyle piyasaya sunacak. Bluetooth 4.0 teknolojisi ile bağlantı özellikleri barındıran cihaz, hemen-hemen Xbox kontrollörü ile aynı fiyatta olması bekleniyor.

Arc Mouse için Microsoft, kullanıcılarından Windows 8 veya üstü işletim sistemi desteği istiyor.

 

 

Microsoft, ayrıca iPad‘lere yönelik klavyesini de piyasaya sürecek. Sadece iPad‘lere değil bütün iOS ve Android cihazlarda kullanılacak olan klavye, Bluetooth bağlantı özellikleri bulunduruyor. Klavye ile ilgili dikkat çeken ayrıntı ise, bütün işletim sistemleri için özel tuşlar bulunuyor. iOS ve OS X için “command” tuşu, “Home button” tuşu da Android platformları için klavyede bulunan özellikler arasında.

Klavye, piyasaya ekim ayında 80 dolardan piyasaya sunulacak. Cihazın TL fiyatını öğrendiğimizde bu sayfayı güncelleyeceğiz.

 

Bu bilgilere ek olarak, bu klavye geleneksel piller ile değil, cihazlardan aldığı enerji ile çalışacağı söyleniyor.

Microsoft‘un haftaya sunacağı bir ürün ise, kablosuz mobil fare. “Wireless Mobile Mouse 3500 limited edition” adı ile 30 dolardan piyasaya sürülecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here