Ana sayfa Haber Microsoft’tan yeni oyun merkezi

Microsoft’tan yeni oyun merkezi

0

Microsoft, oyunseverlere sosyal ağlar ile entegre bir şekilde oyun oynama fırsatı sunuyor.

Windows Live Messenger”in yeni versiyonu ile birlikte oyuncular Facebook veya Windows Live arkadaşlarına ve sevdiklerine bağlanabiliyor ve onlara oyun ortamında meydan okuyabiliyor.

Sundukları eğlenceli oyun alternatiflerinin yanı sıra oyunseverlerin oyun oynarken sevdikleri kişilerle bağlantıda kalabilmelerini kolaylaştırdıklarına dikkat çeken Microsoft Türkiye Tüketici ve İnternet Servisleri Genel Müdürü Ebru çapa, “Windows Live Messenger”da 28 milyon kullanı içerisinden her ay milyonlarca oyun tutkununa ulaşıyor. Biz de bu sayede tüm bu oyuncuları ve sosyal çevrelerini ilk kez bir merkezde yer alan oyunlar etrafında buluşturuyoruz. öte yandan yeni platformun lansmanının gerçekleştirilmesinin ardından geçen 6 günlük süre içerisinde Türkiye tüm ülkeler arasında en fazla oyun oynayan ülke oldu. Bu gelişme de Microsoft Türkiye olarak oyuna yaklaşımımızın ne kadar doğru olduğunu bizlere gösterdi” dedi.

 

 

Oyunların Tadını Windows Live Messenger ile çıkarın

Bu sayede oyuncular Facebook veya Windows Live hesabına veya ikisine birden giriş yapabiliyor. Arkadaşlarının iletişim durumunu inceleyip onlara meydan okuyabilen oyuncular, oyun liderlik panolarını inceleyip bir oyunu favori oyun olarak kaydedebiliyor ve böylece o oyuna daha sonra kolay biçimde erişebiliyor. Oyunlara daha fazla arkadaş eklemeye de imkan tanıyan Windows Live Messengerın oyun tutkunlarına aşağıdaki yenilikleri sunuyor:


Oyun Oynarken Sohbet Etmenin Keyfine Varın…
Günde dokuz milyardan fazla mesajın gönderildiği dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ağlarından biri olan Windows Live Messenger, yeni sosyal özellikleri ve iWin, PopCap, Arkadium, GameHouse gibi birçok lider yayıncının yeni oyunları ile artık daha zengin. Bu yeni oyun dünyasının parçası olmak isteyen oyunseverlerin tek yapması gereken ise yeni Windows Live Messenger”a giriş yaptıktan sonra “Oyunlar” sekmesine tıklayarak sohbet penceresi içerisinden oynanmaya hazır oyunlardan biri seçmek…
 

Sonrasında da ister tek başına isterse dünyanın çeşitli yerlerindeki 11 ülkeden biriyle oyu oynamanın keyfine varmak…

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here