Ana sayfa Haber Microsoft”tan yeni “İşletmeler için OneDrive” promosyonu

Microsoft”tan yeni “İşletmeler için OneDrive” promosyonu

0

Yeni bir promosyon başlatan Microsoft, OneDrive for Business (İşletmeler için) platformunu ücretsiz kullanıma açarak, bulut içerik depolama sağlayıcısı rakiplerine karşı atak yapıyor.

Mevcut Box, Dropbox ya da Google kullanıcıları OneDrive’a geçerek, kontratlarının kalan bölümünü ücretsiz olarak kullanabilecekler. 30 hazirana kadar geçerli olacak olan teklif, halen OneDrive for Business ya da Office365 müşterisi olmayan organizasyonlar için kullanılabilir olacak. Geçiş yapacak olanlar aynı zamanda minimum 500 kullanıcıyı platforma taşımakla yükümlü olacak. 

Microsoft’ta OneDrive ürün genel müdürü olan Seth Patton yaptığı açıklamada “Yeni müşterilerimizin bugün yaptıkları ödemenin altında ya da üstünde bir masrafa girmeden onlara OneDrive’ı deneme fırsatı sunmak istiyoruz” dedi.

Forrester’da yönetici analist olarak görev yapan Cheryl McKinnon, bulut içerik platformu piyasasının hızla büyük çaplı hizmet sunan firmaların bünyesinde toplanmaya devam ettiğini söylüyor. Microsoft’un bu hamlesinin, halihazırda başka bir platforma geçiş yapmayı düşünen ya da masraflardan ötürü bu geçişi tasarlayan kişileri cezbedeceğini düşünüyor.

Fakat McKinnon müşterilerin sadece iskonto ve cazip tekliflere bağlı kalmamaları gerektiğini, bunun da ötesinde çalışanlarının maksimum oranda işine yarayacak, kolay paylaşım ve ortak çalışmayı sağlayacak bir servisi tercih edip etmediklerinden emin olmaları gerektiğini de belirtiyor. 

Microsoft bu teklifle beraber yaptığı açıklamada şu an itibariyle 350.000 kurumun OneDrive for Business platformunu kullandığını, bunlar arasında Office 365 ve tekil kullanıcıların da yer aldığını belirtti

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here