Ana sayfa Donanım Microsoft”tan Windows Phone 7 kararı

Microsoft”tan Windows Phone 7 kararı

0

Microsoft, Windows Phone 7‘yi artık emekliye ayırıyor. Windows Phone 7 kullanıcılarına kötü haber bugün yapılan uygulama kararları ile verildi. Artık Microsoft’un eski mobil işletim sistemi, bazı uygulamaları indiremeyecek ve bazı uygulamalar da Windows Phone 7 için kullanılamayacak. 

Bu uygulamalardan bir tanesi, Microsoft‘un satın aldığı uygulamalardan bir tanesi olan Skype. Skype, bir hafta içerisinde Microsoft‘un yaptırımına uğrayan uygulamalardan bir tanesi olacak. Microsoft, şu sıralar daha büyük bir problemler ile karşı karşıya. Windows Phone‘larda bulunan  yazılım sözleşmeleri ile, bazı cihazlar halen Windows Phone 7‘de takılı kaldı. 

 

 

Microsoft yetkililerine göre, eski işletim sistemlerindeki uygulamaların önünü kesmek aslında kullanıcıların leyhine olan bir durum. Yazılım sözleşmelerindeki sorunun üstesinden gelebilmek adına Microsoft, Windows Phone 7 gibi eski işletim sistemlerinin uygulamalarının artık çalışmasını önlüyor. Microsoft‘un sözcüsüne göre bu şekilde eski işletim sistemlerindeki kullanıcılar, eski sözleşmelere takılı kalmadan daha rahat güncelleme alacaklar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here