Ana sayfa Haber Microsoft”tan üniversitelere destek

Microsoft”tan üniversitelere destek

0

Microsoft Türkiye, eğitime verdiği destek çalışmaları kapsamında son 3 yılda 15 üniversiteye 2 milyon dolarlık yazılım lisansı ve eğitim materyali bağışladı

Microsoft Türkiye, eğitim kurumlarına destek olabilmek için yürüttüğü çalışmalara hız verdi. üniversite öğrencilerinin iş yönetimi çözümleri alanındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilmeleri için geliştirilen Dynamics Academic Alliance programı kapsamında Microsoft üniversitelere bağışta bulunuyor.

2009 yılında bu programı Türkiye”de de devreye alan Microsoft, üniversitelerdeki ilgili bölümlere ERP & CRM derslerinde platform olarak kullanabilmeleri için Dynamics AX, NAV ve CRM lisansları ve eğitim materyalleri sağlıyor.

microsoft türkiye
üniversitelerin çağın gereklerine uygun olarak eğitim programlarını yürütebilmeleri için gereken tüm desteği vermeye hazır olduklarını belirten Microsoft Türkiye Dynamics Satış Direktörü Arzu Türker Yılmaz, “Yaklaşık 3 yıl önce Türkiye”de de hayata geçirdiğimiz Dynamic Academic Alliance programı kapsamında İstanbul, Ankara, Adana, Kayseri, Sakarya ve Eskişehir de 15 üniversiteye lisans ve eğitim materyalleri bağışında bulunduk. Bu sayede Türkiye”de üniversite öğrencilerinin Kurumsal İş çözümleri alanındaki teknolojiler hakkında bilgi ve yetkinliklerle donatılmasına destek vermekten büyük memnuniyet duyuyor yakın gelecekte bu sayıyı daha da artırabilmeyi umuyoruz.” diye konuştu.

Microsoft Türkiye”nin üniversitelere ücretsiz olarak sağladığı Microsoft Dynamics Kurumsal İş çözümleri ürün ailesi içerisinde büyük ölçekli kurumların her türlü ihtiyacına cevap veren Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü Microsoft Dynamics AX, orta ölçekli şirketlerin rekabet gücünü arttırmaları için geliştirilmiş olan ERP çözümü Microsoft Dynamics NAV ve kurumların tüm iş süreçlerini yönetmede yardımcı olan entegre Müşteri ilişkileri Yönetimi çözümü Microsoft Dynamics CRM yer alıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here