Ana sayfa Haber Microsoft’tan şirketlere yazılım yönetimi desteği

Microsoft’tan şirketlere yazılım yönetimi desteği

0

Microsoft Türkiye iş ortakları ile birlikte yürüttüğü Yazılım Varlık Yönetimi (SAM) Programı ile kurumlara ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeyi sürdürüyor

Microsoft, şirketlere sahip oldukları yazılımları doğru ve etkin biçimde yönetebilmesi için iş ortakları ile birlikte yazılım danışmanlığı hizmeti vermeye devam ediyor. Microsoft Türkiye”nin iş ortakları ile birlikte vermiş olduğu bu danışmanlık hizmeti sayesinde yazılımlarını doğru biçimde yöneten şirketler hem yasal hem de güvenlik risklerini önlemenin yanı sıra kullanıcıların ihtiyacı olmayan yazılımların satın alınmasının önüne geçerek maliyetlerini düşürebiliyor.
 

Sunulan danışmanlık hizmeti sayesinde kurumların bilgi işlem bölümlerinin işlerinin kolaylaştığına dikkat çeken İntera Bilişim SAM Danışmanı Serdar Aytar, “Yazılım Varlık Yönetimi programının uygulanmasıyla birlikte kurumlarda lisans alımlarında şeffaflık da sağlanıyor. Bu sayede özellikle bilgi işlem bölümlerinde yapılan harcamalardan tüm kurum haberdar oluyor. Bu güven duygusu ise kurumun harcamalarına kolaylık ve içsel süreçlerine de kesinlik olarak yansıyor” diye konuştu.

Kurumsal yönetişim anlamında şirketlerin işini kolaylaştıran Yazılım Varlık Yönetimi bilgi teknolojileri alanında stratejik karar alma süreci kolaylaşırken, doğru lisans yönetimi ise maliyetlerin aşağıya çekilmesine yardımcı oluyor. Microsoft Türkiye”nin iş ortakları ile birlikte sunduğu bu hizmet aynı zamanda kurumları lisanssız yazılımdan doğabilecek güvenlik ve yasal risklerinden de koruyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here