Ana sayfa Haber Microsoft”tan Nexus modeli strateji

Microsoft”tan Nexus modeli strateji

0

Microsoft, yeni nesil Surface modellerinin bir kısmını geçtiğimiz bahar döneminde tanıtmıştı fakat yeni Surface Pro 4′ten henüz tanıtım tarihi ile igili gelişme yok. Aslında Surface Pro 4 için geçerli olmayabilir, Surface Pro’lar, tıpkı Nexus modelleri gibi başka bir üretici isimiyle pazarlanabilir. Microsoft’un Surface Pro‘lar için Windows 10 Enterprise geliştirip bu safkan Windows 10′ları Dell, Lenovo ve Acer aracılığı ile piyasaya sürüleceği konuşuluyor.

Henüz resmi bir ifade olmasa da Dell’in isimi ciddi bir şekilde geçiyor. Böylece Microsoft, bazı ülkelerdeki Surface Pro pazarlama eksikliğini giderecek ve üreticilere pazarlamayı emanet ederek satış grafiklerinde yükselmeyi hedefliyor. Google Nexus‘lar gibi en çok güncelleme desteği, yazılım desteği bu Surface Pro’lara sağlanacak ve üretici garantisi altında kalacak bu modeller.

Surface Pro 4 için henüz bir gelişme yok. Surface Pro 4 için bu strateji biraz geç olmuş olabilir. öte yandan Surface Pro 4‘ün sonraki versiyonlarında Nexus-vari strateji izlenecek. Görünüşe göre bu habere en çok freelance olarak çalışan video editörleri sevinecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here