Ana sayfa Haber Microsoft”tan genç girişimcilere destek

Microsoft”tan genç girişimcilere destek

0

Anadolu’daki genç girişimcilere fırsatlar hakkında bilgi verilecek
 

Microsoft Türkiye verimlilik odaklı yenilikçi yazılımlarının yanı sıra yerel yazılım ekonomisine ve girişimcilik ruhuna verdiği destekle ekonomiye katma değer yaratmaya devam ediyor. Microsoft ve BizSpark Türkiye Program İş Ortaklarının desteği ile hazırlanan özel eğitim programı “BizSpark Innovation Academy Turu”, farklı şehirlerdeki etkinlikleri ile BizSpark üyelerine ve yeni girişime başlayacak olan potansiyel adaylara destek olmayı hedefliyor.

Ar-Ge çalışmaları için yılda 9,5 milyar USD yatırım yapan Microsoft, yazılım endüstrisinin lideri olarak, bu alanda fark yaratan yenilikçi girişimlere, zengin teşvik programları ve doğrudan yatırımlarla destek veriyor. ülkemizde yerel yazılım ekonomisini desteklemeye yönelik yoğun bir ajandaya sahip olan Microsoft Türkiye, şimdi de BizSpark Innovation Academy Turu kapsamında Anadolu”nun farklı kentlerine hayat veren teknopark ve üniversitelerde girişimci adayları ile buluşuyor.
 

 

 

İlk toplantısı, 20 Nisan 2010 Salı günü, Ege üniversitesi”nde gerçekleştirilen BizSpark Innovation Academy Turu, yazılım  dünyasında yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesinde girişimci firmalara destek olmayı  hedefliyor ve Microsoft BizSpark programının Türkiye”deki iş ortakları e-Tohum, Inovent ve LabX  yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşiyor. Seminerler kapsamında, gençlere, Nasıl Girişimci Olunur?  İş Planı Nasıl Yapılmalıdır?  Girişimci ile Yatırımcı Arasındaki İlişkileri gibi konularda bilgiler aktaracaklar. Toplantılarda Başarılı Girişimci örnekleri de bizzat kendi hikayelerini aktararak katılımcılarla paylaşılması planlanıyor.

20 Nisan 2010, Salı günü İzmir, Ege üniversitesi ile başlayan tur programı, 4 Mayıs, Salı günü Ankara”da BizSpark program ortağı Ortadoğu Teknik üniversitesi (ODTü) Teknokent”te; 7 Mayıs, Cuma  günü BizSpark program ortağı Kayseri Erciyes üniversitesi Teknopark”ında, 13 Mayıs, Salı günü İstanbul”da BizSpark program ortağı İstanbul Teknik üniversitesi ARI Teknokent”te gerçekleşecek etkinliklerin ardından 26 Mayıs, Pazartesi günü Eskişehir, Anadolu üniversitesi”ndeki toplantı ile sona erecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here