Ana sayfa Yazılım Microsoft’tan 3 yeni Windows 10 sürümü kapıda!

Microsoft’tan 3 yeni Windows 10 sürümü kapıda!

0

Microsoft, geçtiğimiz Cuma günü yanlışlıkla Windows 19 yapı 16212″yi mobil ve bilgisayarlar için yayınladı. Hazır olmayan güncellemeyi yükleyen kullanıcılar durum açıklığa kavuşana kadar cihazlarını kullanamadı. Şirket birkaç saat içinde yanlışlığı açıkladı ve kullanıcıların cihazlarını tekrar kullanabilmesi için gerekli yolları gösteren bir blog gönderisi yayınladı.

Bu karışıklığın ardından bazı Windows 10 kullanıcıları, yanlışlıkla yayınlanan sürüm üzerinden Microsoft”un 3 yeni Windows 10 sürümü ile ilgili planlarını deşifre etmeye çalıştı. Yanlış güncellemeyi alanlardan biri olan Twitter kullanıcısı AndItsTito, Windows 10 yapı 16212 pkeyconfig dosyası içerisinde üç yeni Windows 10 SKU’su fark ettiğini duyurdu:

Windows 10 Pro for Advanced PCs

Windows 10 Pro N for Advanced PCs

Windows Server 2016 ServerRdsh

MSPoweruser’a göre; daha önce “Windows 10 Pro for Workstations” ismi  ile bilinen SKU, yeni güncelleme ile “Windows 10 Pro for Advanced PCs” adını alacak. Bu iddialar doğrultusunda yeni SKU çok çekirdekli bilgisayarlar ve Enterprise kullanıcıları için optimize ediliyor olabilir. N sürümü ise, daha önceki Windows sürümleri gibi, Avrupa Birliği ülkeleri için geliştiriliyor. Microsoft, AB’de medya-oynatıcısı olmayan Windows yayınlamaya zorunlu tutuluyor.

Ayrıca; Rdsh “Remote Desktop Session Host” (Uzak Masaüstü Oturum Ana Bilgisayarı) anlamına geliyor. Windows Server 2016’nın bu sürümü Windows tabanlı programları veya bütün Windows desktop for Remote Desktop Service sunmak için geliştiriliyor olabilir. Bu yeni SKU’nun hedefi eğitim sektörü olabilir ve AndItsTito’ya göre Windows 10 Education’a yükseltilebilir.

Yanlışlıkla yayınlanan güncellemedi bu SKU’lar Windows 10 Fall Creators Update sürümünde bulunduğu için yakın zamanda yayınlanmasını bekliyoruz. Ancak ilk önce Microsoft’un bu SKU’ların varlığını resmi olarak açıklaması gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here