Ana sayfa Haber Microsoft”ta artık “ücretsiz” dönem

Microsoft”ta artık “ücretsiz” dönem

0

Microsoft‘un yaz döneminde yürüttüğü bütçe kısma politikası – bu özellikle Nokia ve Xbox için geçerliydi- kullanıcılar için meyvelerini vermeye başladı. Yıllardır sunduğu donanımlar için, istediği ücretlerden ötürü eleştirilen Microsoft, nihayet bu konudaki stratejisini değiştirdi ve yazılımlarını artık ücretsiz olarak dağıtacak.Windows için büyük, insanlık için de küçük bir adım olan bu strateji Windows 10 değişikliği ilk olarak Windows platformunu vuracak. Microsoft, büyük olasılık ile Windows 10‘u düşük segmentteki tablet bilgisayarlardan Windows Phone güncellemelerine kadar bütün platformlarını ücretsiz dağıtılacağı, kaynaklar tarafından belirtiliyor. Bu konuda, Microsoft’un, 9 inç’ten tabletlerin işletim sistemleri ücretsiz destekleneceği ile ilgili bir makale mayıs ayında yayımlanmıştı.

Sıradaki yazılım ise, Skype. Skype‘da görülen “premium” özellikler zaten ücretsiz hale getirilmeye başladı. Skype’ın yeni özelliği anında çeviri hizmeti de ücretsiz olarak sunulmasıyla beraber Skype için önümüzdeki dönemde (çok yakında) ücretsiz yeni özellikler tanıtılacak.

Elbette merak edilen, Microsoft Office. Microsoft Office için şimdilik sadece mobil versiyonlarının ücretsiz olacağı ile ilgili gelişmeler var. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here