Ana sayfa Haber Microsoft Surface Studio”da ARM işlemci!

Microsoft Surface Studio”da ARM işlemci!

0

Görsel: iFixit

Şu sıralar ön siparişe açılan ve 2017’de piyasaya sürülmesi beklenen Surface Studio çözümü bir iFixit incelemesine maruz kaldı. iFixit’in geleneksel parça incelemesinden, iFixit’e göre ARM işlemci ortaya çıktı.

The Verge’e göre ARM işlemci, Atmel ATSAM 70N21 32-bit ARM Cortex-M7 markası altında varlığını gösteriyor. Yani Surface Studio’da var olan PixelSense ekran teknolojisine hayat veren teknolojilerden bir tanesi. iFixit’in incelemesi sırasında ekranın arka tarafında birkaç aparatın altında gizlenmiş birkaç donanım buldular ve bu donanımlardan bir tanesi de ARM tabanlı bahsi geçen bu işlemci modeli. 

ARM keşfinin yanısıra Microsoft’un yeni nesil All-in One çözümünün iFixit skoru 10 üzerinden 5 oldu. Dikkatimizi çeken detaylardan bir tanesi, iFixit’in Surface Studio ile ilgili “açılıp kapatılması oldukça kolay” yorumu oldu. Yani kolaylıkla geliştirilebilir, yenilebilir bir hepsi bir arada cihaz.  Modüler yapısı kullanıcılara epeyce kolaylık getirecek.

Kötü yanı ise RAM, CPU ve GPU anakarta lehimlerle sabit tutulmuş, bu donanımların yenilenmesi için muhakkak bir teknisyen gerekiyor. Bununla birlikte ses sistemi gibi ses araçlarının da değişimi oldukça zor.

kaynak: iFixit

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here