Ana sayfa Haber Microsoft Surface Pro 4?

Microsoft Surface Pro 4?

0

 

Dün Apple’ın MacBook‘undan sonra bir mobil tasarım bilgisayarı daha Microsoft’tan geliyor. Bugün itibariyle Surface Pro 4‘ün dedikoduları çoğaldı ve altyapısında Broadwell işlemci olacağı konuşuluyor. Broadwell‘ler, pil ömürü, fansız tasarımıyla tasarımla haşır neşir olan kullanıcılar için gerçekten çözümken Lenovo‘dan Dell‘e kadar yeni ultrabook’larında bu teknolojiyi kullanmaya başladılar. 

Gelelim Microsoft’un Surface Pro 4′üne…

Surface Pro 4 neyi bekliyor? Diye soruyorsanız, kısmen haklısınız. Zira ben de bazen böyle düşünüyorum. Bu teknolojiler Dell, Lenovo, Asus tarafından kullanılıyorken, Surface Pro bu konuda neden gecikebilir ki? İlk sebebi elbette kalem donanımı. Microsoft, Surface Pro için kalem geliştiren firmayı satın aldı ve Microsoft, Surface Pro için öncü bir kalem teknolojisi üzerinde çalışıyor. Kısaca anlatmak gerekirse, kalem ile kağıt materyallere çizilen içerikler dahi Surface Pro’da kaydedilecek. Elbette bu şimdilik bir dedikodu, kesin bilgi değil.

Ek olarak yeni bir ekran teknolojisi üzerinde çalışılıyor. Yapı itibariyle Dell‘in mucizesi XPS 13‘ün “sonsuz ekran” tasarımıyla aynı yapıya sahip olacak olan yeni Surface Pro 4 ekranı, tasarımcılar için yeterli bir ekran tasarımı bulunduracak.

Eski Surface Pro 3, mayıs ayında tanıtılmıştı. Yine mayıs ayında bir Surface Pro 4 bekliyoruz. Ya fotoğraflarla, veya fotoğraflarla.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here