Ana sayfa Haber Microsoft Surface Phone yıl sonunda gelebilir

Microsoft Surface Phone yıl sonunda gelebilir

0

Microsoft, Windows 10 Mobile’dan yeni Lumia 950’leri tanıttığı günden bu yana bir Surface Phone dedikodusudur gidiyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyeceğiz fakat bu konuda herhangi bir somut sızıntı vs. de görünmüyor ortalıkta. Bana sorarsanız Microsoft, Lumia stoklarını iyice erittikten sonra yeni nesil “Business First” mobil telefonunu tanıtacaktır. Teorilere bakılırsa Microsoft 2017’den hemen önce yeni yıla yeni bir akıllı telefon anlayışı ile giriş yapacak. Türkiye’de tepe seviye modellerin indirime girmesi için iki neden gerekir; ilki sadece rüyadır ikincisi ise üretici operasyonel olarak stokları azaltmaya çalışıyordur. İkinci seçeneği biz her yurtta görebiliyoruz, indirim değil zamın önden koştuğu Türkiye’de bile geçen yılın Lumia 950 fiyatlarına ve Lumia 950 XL fiyatlarına oranla yaklaşık 200-250 TL daha aşağı çekilmiş fiyatlarla satıldığını görüyoruz. Hem teknoloji marketlerinde hem de e ticaret sitelerinde bu değerleri görebiliyoruz. 

Diğer taraftan Microsoft, özellikle ABD’de her ay Lumia 950′lerin fiyatlarını aşağı çekiyor ve dağıtımcılar bunun stoklarla ilgili durum olduğunu belirtiyorlar. Pazarlama jargonuna bakarsak Microsoft’un iflas gibi bir durumu olmayacağına göre yeni bir akıllı telefonun oldukça yakın olduğunu görebiliriz. Bu yeni model Windows 10 Mobile modelleri, her şeyden öte yine Lumia serisinin devamı olabilir lakin Microsoft bu konuda değişikliğe gideceğini belirtmişti, Keynote’larında. Nokia departmanının dağıtıldığından bu güne, Lumia’larda değişiklikler olduğu aşikar; şimdi ise Surface Phone sırasını bekliyor. 

Stok konusu akıllara yeni akıllı telefon fikirini getirdi. Lumia değişiklikleri ise akıllara Surface Phone isimini getiriyor. Surface’i genel olarak melez dizüstü kategorisinden tanıyoruz ancak yine bir Continuum mucizeleri yaratabilecek Surface Phone’lar şimdinin Lumia’larından daha fazla başarı yakalayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here