Microsoft Surface Phone 2017'de iki farklı model ve yeni ekran teknolojisiyle gelecek

Microsot, Lumia'ları tamamiyle bitirecek gibi. Yerine gelecek olan Surface Phone, bir canavar!

Microsoft, sadece akıllı telefonlarını geliştirmekle kalmıyor, Lumia'larını alınabilir kılmak adına I/O cihazlarına da önem veriyor. Windows 10'dan önce Microsoft yetkilileri Windows 10 Mobile ile birlikte her kesime yönelik I/O'lar geliştirileceğini duyurduktan sonra, sırasıyla Surface Hub, Continuum gibi yeni servisler de duyurulmaya başlandı. Continuum'un ilgisi bana göre kullanıcılar tarafından beklentilerin üzerinde ve bu çevre cihazlar gelecekteki Windows 10 Mobile cihazlara da ışık tutuyor. 

İlk Surface Phone duyumlarını geçtiğimiz yılın yaz döneminde, yani Windows 10'un ilk yayımlandığı dönemlerde almaya başladık. İlk duyumlara göre Surface Phone'lar, kendi içlerinde 3 kategoriye ayrılacak ve kompakt tasarımdan phablet kadar çeşitli varyasyonları bulunacak. "Kompakt tasarımlı" olarak beklenen Surface Phone, yaklaşık 4.7" büyüklüğünde, orta segment olarak belirlenen model 5.2", 4K çözünürlüklü ve phablet olan model Surface kalemli, 4K çözünürlüklü ve 6" boyutlarında olması bekleniyor. Phablet olan modelin 6GB RAM'i olabilir.

 

Geçtiğimiz yıl Windows 10 Mobile'ın ilk tanıtıldığı dönemlerde Windows forumlarında yukarıdaki görsel paylaşılıyordu ve Windows Central gibi ortamlarda da ciddi ciddi tartışıldı bu görseller, bunun yanısıra firmadan da bunlarla ilgili yalanlama, doğrulama gelmedi. 

Surface Phone'lar ile birlikte akıllı telefon ekranları konusunda yeni bir çalışma prensibi geliyor. Bu teknoloji, parmakların ekran üzerindeki hakimiyetini artırabilecek bir teknoloji olacak.

Etiketler: microsoft lumia surface surface-phone
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam